בכיר בצבא המצרי: "מובארק עלול למות בכל רגע"

מתגברים הדיווחים במצרים על מצבו הבריאותי הירוד של הנשיא המודח חוסני מובארק. מקור ביטחוני בכיר בצבא מצרים אומר היום לעיתון "א-שרק אל-אווסט" כי "לא אהיה מופתע אם אשמע בכל רגע שמובארק מת. מנסים להעביר אותו לטיפול בגרמניה אך קרוביו מבקשים לתת לו למות בארצו"

האם הנשיא המודח גוסס? מקור ביטחוני בכיר בצבא מצרים אומר לעיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון כי "לא אהיה מופתע אם אשמע בכל רגע שמובארק מת".

בימים האחרונים גוברים הדיווחים בתקשורת הערבית על מצבו הבריאותי הירוד של הנשיא המודח בן ה-83. מובארק, הנאבק במחלת הסרטן בשנים האחרונות, אינו בשיא בריאותו מזה חודשים ארוכים, אולם משטף הדיווחים בעולם הערבי נראה כי המהפכה בשבועות האחרונים והדחתו מכס הנשיאות הובילו לפגיעה ממשית לבריאותו של הנשיא המודח ויש חשש ממשי לחייו.

המקור המצרי הוסיף, לפי הדיווח, כי "מצב בריאותו של מובארק מידרדר באופן דרסטי. הוא מסרב לקבל את הטיפול הנחוץ". לדבריו, נעשים ניסיונות כדי להעביר את מובארק לטיפול בחו"ל, ככל הנראה בגרמניה, שם עבר בשנה שעברה ניתוח להסרת כיס מרה.

עוד על פי הדיווח, הסובבים את הנשיא לשעבר מסרבים לטיפול ומבקשים מהרופאים "לתת לו למות בארץ שלו". "זה רק עניין של זמן", הוסיף המקור. על השמועות לפיהן מובארק עובד על ספר אוטוביוגרפי, אמר הבכיר: "זה לא נכון, הוא מתעורר רק לעיתים רחוקות מהתרדמת בה הוא שרוי ואינו במצב לכתוב".

אתמול דווח: מובארק בתרדמת מאז יום שבת

העיתון המצרי "אל מסרי אל-יום" דיווח אתמול כי נשיא מצרים המודח נמצא במצב של תרדמת מאז יום שבת, במעונו בשארם א-שייח'. העיתון ציטט מקורות, לפיהם מובראק מקבל טיפול רפואי, אך טרם הוחלט האם להעבירו לבית חולים.

מובארק, לפי העיתון, טס לעיר השוכנת לחופי הים האדום ביום חמישי האחרון עם בני משפחתו, מיד לאחר שנשא את נאום ההתפטרות בו העביר את סמכויותיו לגנרל עומר סולימאן. כמה שעות לאחר מכן, כך על הדיווח, איבד הנשיא המודח את הכרתו שלא שבה אליו מאז.

אותם מקורות אמרו ל"מסרי אל-יום" שלמרות מצבו הבריאותי הירוד, עדיין לא התקבלה החלטה האם יש לאשפז את הנשיא לשעבר בבית חולים.

בתקשורת המצרית מדווח בימים האחרונים כי מובארק התעלף ככל הנראה פעמיים במהלך הקלטת נאום הפרישה שלו, ששודר בטלוויזיה הממלכתית של מצרים בערב יום חמישי.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מה שקורה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מהפכה במצרים - סיקור מיוחד:

"מובארק בתרדמת מאז יום שבת"

רגע לפני ההתפטרות: בניו של מובארק הלכו מכות

הצבא המצרי: נשמור על הסכם השלום עם ישראל

מובארק עלול לעמוד לדין

איך התפטרות מובארק תשפיע על ישראל?

ההמונים במצרים ניצחו - מובארק הלך הביתה

צפו: עדות בעברית מתוך כיכר תחריר

מול המצלמה: רכב דורס עשרות מפגינים בלב קהיר

אזרחי מצרים: "תודה למי שהמציא את הפייסבוק"

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר