ההפגנות מתרחבות: הרוג ופצועים מירי משטרתי בבחריין

רשת "אל ג'זירה" מדווחת הבוקר על הרוג אחד לפחות מירי של "משטרת המהומות" בבחריין, במהלך הלוויתו של אדם אחר שנהרג אתמול במהומות. גם היום נמצאים אלפים ברחובות בירת בחריין, ומוחים נגד השלטון בעידוד המהפכות בתוניסיה ובמצרים. ובאירן? בינתיים שקט

סיכום המהומות בעולם הערבי (Amit_Iran_vtr_vtr_n20110215_v1)

המחאה בעולם הערבי מתרחבת: לפחות אדם אחד נהרג  וכמה נפצעו לאחר ש"משטרת המהומות" בבחריין פתחה באש כלפי מפגינים במהלך הלוויה לאדם שנהרג אתמול בהפגנות במדינה - כך פורסם הבוקר ברשת "אל ג'זירה".

"פאדהל עלי-אלמטרוק נפגע מירי רובה ציד בבירה מנאמה בשעות הבוקר", אמר מאריאם אלחוואיה, ראש יחסי החוץ של המרכז לזכויות אדם בבחריין. "הבוקר המפגינים הלכו מבית החולים לבית הקברות והם הותקפו על ידי המשטרה", דיווח.

"אלפי אנשים צועדים ברחובות, דורשים את הפלת השלטון - המשטרה יורה ברובי ציד וגז מדמיע ומשתמשת בכוח מוגזם, לכן האנשים נפגעים", הוסיף אלחוואיה.

אתמול: "ימי זעם" בבחריין, אירן ותימן

התקרית מתרחשת יום לאחר הפגנות "יום הזעם" בבחריין, בהשראת המהפכות במצרים ובתוניסיה. אלפים יצאו לרחובות במחאה והתעמתו עם כוחות המשטרה.

חאליד אל-מרזוק, חבר בפרלנט בבחריין, אמר ל"אל ג'זירה" שאדם אחד נהרג ושלושה אחרים פצועים במצב קשה אחרי העימותים אתמול. סוכנות הידיעות במדינה דיווחה כי שר הפנים הורה לחקור את ההרג אתמול והביע את תנחומיו בפני משפחתו של האיש.

גם באירן יצאו אתמול מאות אלפים לרחובות, להפגין נגד משטרו של אחמדינג'אד. לפי הדיווחים, אדם אחד נהרג אתמול במהומות - ככל הנראה מירי מפגיני האופוזיציה. במדינה נערכים ליום נוסף של הפרות סדר, אולם לפי שעה שקט ברחובות אירן. גם בתימן יוצאים ההמונים לרחובות.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק