רגע לפני ההתפטרות: בניו של מובארק הלכו מכות

המתיחות במצרים הובילה כמעט למלחמת אחים בארמון - כך מדווח העיתון "אל אחבאר". הבן הבכור עלאא האשים את אחיו הצעיר גמאל בהתפתחויות שאילצו את האב לפרוש מתפקידו ואמר לו "הכל בגללך" - והשניים נקלעו לתגרה אלימה. בזמן שהיועצים נאלצו להפריד בין האחים, כך על פי הדיווחים, התעלפה אשתו של מובארק

בעוד במצרים נמשכים הניסיונות לחזור לשגרה, מתבררים עוד פרטים על הטלטלה במשפחת מובארק, בעקבות המהפכה.

על פי הדיווחים בעיתון הממסדי "אל אחבאר", שעות ספורות לפני נאום הפרישה האחרון של מובארק, שני בניו של הנשיא נקלעו לתגרה אלימה, עד שנאלצו להפריד ביניהם. עלאא, הבן הבכור, זעם על אחיו גמאל, מי שהיה אמור לרשת את השלטון, והאשים אותו בהתפתחויות שהובילו למשבר.

"הכל בגללך", התפרץ עלאא על גמאל ואמר לאחיו כי הוא הוביל לשחיתות במצרים, משום שקידם את חבריו לעמדות מפתח. "אתה אשם בכך שאבא לא מסיים את הקריירה בכבוד".

בעיתונים המקומיים נכתב עוד כי בעוד הבנים הכו זה את זה, כשהיועצים מנסים להפריד בין הנצים - התעלפה סוזן מובארק, רעיית הנשיא.

נאום אחד - 3 גרסאות

כמו כן, מתברר כי מובארק הקליט לא פחות משלוש גרסות לנאום בו הודיע על פרישתו, זאת בשל דרישתו של הבן גמאל. גמאל, כך פורסם על פי מקורות שהיו נוכחים בזמן הדרמה, התערב לאחר ההקלטה הראשונה ואמר כי יש להעביר את כל הסמכויות לעומר סולימאן - אך מבלי הצורך לפרוש. לאחר שצפה בנאום הערוך התעקש שאביו יקליט שוב את הדברים.

עלא בתגובה יצא מכליו והתפרץ על אחיו הצעיר. "אתה חמדן", האשים והכריז כי גמאל פוגע בתדמית האב. "במקום שיכבדו אותו בסוף ימיו - אתה מקלקל", זעם. 

לאן נעלמו המיליארדים של מובארק?

אתמול דיווחו גורמי מודיעין כי במהלך 18 ימי המהומות במדינה, הצליח הנשיא לשעבר חוסני מובארק להזרים את הכסף הרב שברשותו לחשבונות מעבר לים.

על פי הערכות, למובארק הון המוערך ביותר מ-4.5 מיליארד דולר, אותו צבר במהלך 30 שנות כהונתו כנשיא מצרים. את הכסף פיזר מובארק בין חשבונות שונים בבנקים זרים ובהשקעות שונות בלונדון, ניו-יורק, פריז ובוורלי-הילס, זאת לפי דיווחים.

סוכנויות הידיעות מדווחות כי לקראת נפילתו, נערך מובארק מבעוד מועד ופיזר את נכסיו כדי שלא יחשפו אם תיערך חקירה בעניינו. על פי גורמי מודיעין במערב, בשבועות האחרונים העביר את רוב הונו למקורות לא ידועים.

ביום שישי האחרון הודיעו הרשויות בשוויץ כי הם הקפיאו את חשבונותיו של מובארק ובני משפחתו במדינה. בנוסף, לחץ כבד הופעל בימים האחרונים על בריטניה לבצע הליך דומה, בחשד שמובארק העביר כסף רב לחשבונות בלונדון.

"אנחנו מודעים לטענות לפיהן מובארק ומשפחתו פועלים לשמירת הונם", מסביר המקור ומוסיף: "אנחנו חושבים שיועציהם הכלכליים העבירו חלק מהכסף שלהם". לדבריו, אם למובארק היה כסף בחשבונות בציריך, הוא ככל הנראה כבר לא נמצא שם.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מה שקורה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מהפכה במצרים - סיקור מיוחד:

הצבא המצרי: נשמור על הסכם השלום עם ישראל

מובארק עלול לעמוד לדין

איך התפטרות מובארק תשפיע על ישראל?

ההמונים במצרים ניצחו - מובארק הלך הביתה

צפו: עדות בעברית מתוך כיכר תחריר

מול המצלמה: רכב דורס עשרות מפגינים בלב קהיר

אזרחי מצרים: "תודה למי שהמציא את הפייסבוק"

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר

מי אתה, מוחמד אל בראדעי?

צפו: סיור וירטואלי במוקדי המהפכה