האם מובארק הצליח להעלים את הונו?

האם בפני נשיא מצרים חוסני מובארק מאבק נוסף? לאחר שנאבק במשך 18 ימים על כיסאו, מובארק נלחם כעת, על פי דיווחים לשמור את ההון שצבר. על פי הערכות למובארק ומשפחתו סכום כסף העומד על יותר מ-4.5 מיליארד דולר. את ההון שצבר הוא פיזר בחשבונות ונכסים בפריז, ניו-יורק ולונדון

האם מובארק נאבק על כיסאו כדי שיוכל להעביר את ההון שצבר מחוץ למצרים? גורמי מודיעין מדווחים כי במהלך 18 ימי המהומות במדינה, הצליח הנשיא לשעבר חוסני מובארק להזרים את הכסף הרב שברשותו לחשבונות מעבר לים.

על פי הערכות, למובארק הון המוערך ביותר מ-4.5 מיליארד דולר, אותו צבר במהלך 30 שנות כהונתו כנשיא מצרים. את הכסף פיזר מובארק בין חשבונות שונים בבנקים זרים ובהשקעות שונות בלונדון, ניו-יורק, פריז ובוורלי-הילס, זאת לפי דיווחים.

סוכנויות הידיעות מדווחות כי לקראת נפילתו, נערך מובארק מבעוד מועד ופיזר את נכסיו כדי שלא יחשפו אם תיערך חקירה בעניינו. על פי גורמי מודיעין במערב, בשבועות האחרונים העביר את רוב הונו למקורות לא ידועים.

הכסף מסתתר בלונדון?

ביום שישי האחרון הודיעו הרשויות בשוויץ כי הם הקפיאו את חשבונותיו של מובארק ובני משפחתו במדינה. בנוסף, לחץ כבד הופעל בימים האחרונים על בריטניה לבצע הליך דומה, בחשד שמובארק העביר כסף רב לחשבונות בלונדון.

"אנחנו מודעים לטענות לפיהן מובארק ומשפחתו פועלים לשמירת הונם", מסביר המקור ומוסיף: "אנחנו חושבים שיועציהם הכלכליים העבירו חלק מהכסף שלהם". לדבריו, אם למובארק היה כסף בחשבונות בציריך, הוא ככל הנראה כבר לא נמצא שם.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מה שקורה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מהפכה במצרים - סיקור מיוחד:

הצבא המצרי: נשמור על הסכם השלום עם ישראל

איך התפטרות מובארק תשפיע על ישראל?

ההמונים במצרים ניצחו - מובארק הלך הביתה

צפו: עדות בעברית מתוך כיכר תחריר

מול המצלמה: רכב דורס עשרות מפגינים בלב קהיר

אזרחי מצרים: "תודה למי שהמציא את הפייסבוק"

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר

מי אתה, מוחמד אל בראדעי?

צפו: סיור וירטואלי במוקדי המהפכה