צפו: עדות בעברית מתוך כיכר תחריר

סעדיה פומי, עיתונאי מצרי מקהיר, דיווח לחדשות 2 על חגיגות השמחה בכיכר תחריר. "אנשים תומכים בצבא במאה אחוזים ומשוכנעים שהוא צועד יחד איתם. אף אחד לא חושש וכולם מחכים לדמוקרטיה", הוא אומר. בתגובה לשאלה אם ההמונים חוששים מהיום שאחרי עונה פומי: "יש להם סבלנות והם יודעים שהעברת השלטון תיקח זמן"

ההמונים בכיכר תחריר שבקהיר עדיין חוגגים את המהפכה השלטונית במצרים, והערב שוחחנו הישר מתוך החגיגות עם עיתונאי מצרי שמלווה את ההפגנות מיומן הראשון.

"דיברתי היום עם מפגינים בכיכר והם כל הזמן מברכים על ההודעה של מובארק", אמר העיתונאי המצרי סעדיה פומי בשיחה עם חדשות 2. "הם לא היו מוכנים לסגת מאף מקום בכיכר השחרור עד שהוא התפטר ועכשיו זה סוף כל סוף קרה", הוסיף פומי.

"כל הימים האלה שמעתי את אותו הדבר: 'אנחנו לא נסוג, אנחנו לא נתפזר'. גם כשמובארק הוציא את התומכים שלו לכבישים זה לא עבד. האנשים נשארו בכיכר עד שקיבלו את מה שהם רוצים", אמר פומי.

"אנשים לא מדברים על היום שאחרי המהפכה", אמר פומי והוסיף: "הם תומכים במאה אחוזים בצבא ומשוכנעים שהוא צועד יחד איתם, יד ביד. אלו הקריאות שאנחנו שומעים ברחוב. אף אחד לא חושש וכולם מחכים לדמוקרטיה".

לדברי פומי, אף אחד מהמפגינים בכיכר לא חושש כי למרות המהפכה יימשך המצב הכלכלי הבעייתי במצרים. "אנשים במצרים מאוד חכמים. הם לא מפחדים, אבל הם גם יודעים שהצבא צריך להעביר את השלטון לממשלה האזרחית כמה שיותר מהר. הם יודעים שזה ייקח זמן ויש להם סבלנות", הוסיף פומי וטען כי עד שזה יקרה - לעם יש אמון מלא בצבא.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מה שקורה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק