מה אמר מובארק לפואד טרם הנאום?

ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר והנשיא המצרי חוסני מובארק שוחחו היום שעות ספורות לפני הודעתו הדרמטית של הנשיא המצרי. "הוא אמר שהוא לא מתכוון לפרוש", אמר בן אליעזר בשיחה עם חדשות 2 ואמר כי הנשיא המצרי נשמע לו בטוח בעצמו. "הוא אוהב את המדינה", הוסיף

בטרם נאומו של נשיא מצרים חוסני מובארק שהודיע על העברת הסמכויות לסגנו עומר סולימאן,  שוחח היום ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר עם ידידו הקרוב שאמר לו: "אני לא מתכוון לפרוש".

"לא שמעתי ממנו שום כוונה לפרוש", אמר בן אליעזר על שיחתו עם הנשיא המצרי, בריאיון ששודר טרם הנאום הדרמטי. "כל מה שאני שמעתי היה ניתוח שלו של המצב במדינה ולאן הוא עשוי להוביל", טען חבר הכנסת. בן אליעזר המשיך ואמר: "הוא נשמע אחרת ממה ששומעים בחדשות, הוא נשמע לי נחרץ", אמר השר, "הוא מנתח את המצב הצפוי ואיך, לדבריו, זה הולך לסחוף את המזרח התיכון".

בן אליעזר סיפר כי הייתה זו הפעם השנייה שדיבר עם מובארק מאז שהחלו המהומות במדינה. לדברי בן אליעזר, השניים שוחחו גם מיד כשהחלו המהומות. "לא שמעתי הבדל בטון שלו בין שתי השיחות", אמר בן אליעזר, "הוא נחוש והחלטתי". בן אליעזר המשיך והגדיר את ידידו הנשיא המצרי כ"איש שאי אפשר לקרוא לו פחדן".

"לישראל אין מה לעשות כרגע"

לגבי ההשפעה של עזיבתו של מובארק על ישראל, אמר בן אליעזר כי "לישראל אין מה לעשות כרגע". לדבריו, ישראל יכולה רק להתפלל שהשינוי העתיד במצרים לא יפגע בתהליך השלום ולא במערכת היחסים בין מצרים לישראל. "ברור לי שבמוקדם ובמאוחר, לצערי הגדול, מובארק יסתלק", אמר בן אליעזר והגדיר את התקופה הנוכחית במצרים כ"פוסט מובארק".

בן אליעזר הביע חשש מהגרוע ביותר שעלול לקרות במצרים: "אני מקווה שלא תקום במצרים אירן של כניסת חומייני או עזה של חמאס", אמר חבר הכנסת, "צריך לחכות שיענו השאלות לגבי זהותם של המנהיג החדש ופניו של הפרלמנט המצרי החדש", לדבריו.

בן אליעזר סיכם ואמר: "אני מביט על האירוע הזה בצער", אמר בן אליעזר, "משום שישראל הפסידה מנהיג ומדינאי ששאלת יציבותו של המזרח התיכון הייתה יסוד ומסד לכל החשיבה שלו", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על המהפכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהפכה במצרים - סיקור מיוחד:

מול המצלמה: רכב דורס עשרות מפגינים בלב קהיר

מסתמנת פשרה: מובארק יפרוש ביוני מכס הנשיאות

אזרחי מצרים: "תודה למי שהמציא את הפייסבוק"

המון זועם תקף את שגרירות ישראל בקהיר

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר

מי אתה, מוחמד אל בראדעי?

צפו: סיור וירטואלי במוקדי המהפכה

"המודיעין לא צפה את ההפיכה במצרים"

נתניהו: "נשמור על השלום עם מצרים"