עלי חמינאי: "הציונים חוששים מהמהפכה"

"המהומות במצרים יביאו בסופו של דבר למזרח תיכון חדש ואיסלמי", כך אומר היום המנהיג הרוחני של אירן חמינאי. הוא קורא להמשך המהומות במצרים, טוען שמובארק שיתף פעולה "עם ארה"ב והציונים" ומזהיר את אובמה מפני תבוסה כואבת

חמנאי: מזרח תיכון חדש ואסלמי (חדשות 2)

האם האיסלאם הרדיקלי הוא שישלוט במצרים לאחר שוך המהומות? כך לפחות טוען המנהיג הרוחני של אירן, עלי חמינאי. היום הביע חמנאי את תמיכתו בניסיון המהפכה במדינה והכריז כי ארצות הברית תובס.

"ההתקוממות במצרים ובתוניסיה תנחיל לארצות הברית תבוסה מוחצת", אמר היום האייטולה. "אם המפגינים יצליחו בהתקוממות, כולנו נחזה בכישלון המדיניות האמריקנית במזרח התיכון", הוסיף חמינאי.

"ההפגנות הן סימן להתעוררות האיסלאם באזור, אלו הפגנות ששואבות השראה מהשלטון האירני", אמר חמינאי להמונים בתפילת יום השישי. "האמריקנים והציונים מודאגים יותר מכולם מהמצב במצרים, אך אין להם כל פיתרון", הוא הוסיף.

חמינאי טוען שהאירועים במצרים יולידו השלכות מרחיקות לכת על המזרח התיכון כולו: "האויב הציוני פוחד יותר מכל אחד אחר". האייטולה השיעי הוסיף כי עידן מובארק נגמר: "תם זמנו של המנהיג ששיתף פעולה עם הציונים במצור על האזרחים בפלסטינים".

מהפכה במצרים - סיקור מיוחד:

המון זועם תקף את שגרירות ישראל בקהיר

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר

מי אתה, מוחמד אל בראדעי?

צפו: סיור וירטואלי במוקדי המהפכה

"המודיעין לא צפה את ההפיכה במצרים"

נתניהו: "נשמור על השלום עם מצרים"

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על המהפכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק