הישראלי ששוחרר ממצרים: לא פחדתי

תומר סחייק, הישראלי שנעצר ביום רביעי בסיני, שב הלילה לישראל. תמונתו פורסמה בכלי התקשורת במדינה כמי שהתסיס את הההמונים והשתתף במהומות. כשהגיע לישראל הוא סיפר כי ברח מקהיר לסיני דווקא בשל המהומות בבירה. הוא הודה כי המעצר היה מפחיד, אך המצרים לא התאכזרו אליו

סוף טוב: הישראלי תומר סחייק, שנעצר בסיני ונחשד במצרים בהתססה ובהשתתפות במהומות שוחרר אמש ועבר את הגבול לישראל. בשיחה עם חדשות 2 הוא מודה: "היו רגעים לא נעימים, אבל רוב הזמן לא פחדתי".

תמונתו של סחייק פורסמה בערב רביעי בטלוויזיה המצרית. הטענה הייתה כי הוא השתתף במהומות בסיני ולכוהתסיס את ההמונים. חבריו של סחייק סיפרו כי הוא מהנדס חשמל שהיה בטיול במצרים. ברגע שנודע הדבר למשרד החוץ, החלו מאמצים אינטנסיביים וחשאיים לבירור העניין ושחרורו של סחייק.

עיקר המאמצים התמקדו במציאת הגורם איתו אפשר לדבר בתוך הכאוס המצרי. הקושי היה רב מכיוון שהיה מדובר בעיירה נידחת, בה אין אנשים שישראל מכירה. הוא שוחרר לאחר יום מורט עצבים בירושלים ובשגרירות בקהיר.

"יצאתי מקהיר עם פרוץ המהומות"

בלילה יצא סחייק ממצרים דרך מעבר הגבול בטאבה. בצאתו הוא הסביר כי שהה בקהיר עם פרוץ המהומות: "ראיתי בלגן אדיר ברחובות כשהייתי בקהיר ולכן העדפתי לצאת מחוץ לבירה". "כשנעצרתי זה היה מפחיד, אך השהות עצמה במעצר לא הייתה מפחידה מלבד החששות הרגילים של מדינה זרה. הם שאלו אותי שאלות סטנדרטיות ולא חקרו יותר מידי", הסביר סחייק.

משפחתו של סחייק סירבה להתראיין לכלי התקשורת בעת ששה ממעצר. רק כשהיה ברור כי בנו כבר נמצא בדרך ארצה אמר אביו, אליהו סחייק: "במשרד החוץ הודיעו לנו שתומר השתחרר ונמצא בדרכו למסוף טאבה. דיברנו איתו והוא דיבר כאילו לא קרה כלום".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על המהפכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק