"כבר לא אכפת אם מובארק יישאר"

חיי האזרחים במצרים משותקים מאז פרוץ המהומות להדחת מובארק. אמירה חסאן, מורה בת 55 תקועה כבר יותר משבוע בבית. לה כבר לא אכפת עם מובארק יישאר או יילך. אספנו את תגובות האזרחים מהרחוב

מתעדכנים וסובלים במצרים (רויטרס)

במהלך המהומות במצרים שקיבלו את התואר - "בדרך למהפכה" נגד הנשיא מובראק, אזרחים רבים הפסיקו את שגרת חייהם, ולא בגלל שהם יוצאים לרחובות. הם מביטים בדאגה על מרקעי הטלוויזיה, וממתינים בקוצר רוח להפסקת האלימות . הנה כמה דברים שאנשים נורמטיבים במצרים אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס :

ראג'אב עבדל חאמיד, בן 48, בימים רגילים הוא מפעיל ספינת תיירים על הנילוס, היום הוא אומר כי ההפגנות פגעו לו בעבודה. "ההכנסה שלי תלויה בתיירים ועכשיו, התיירים כבר לא באים, כולם פוחדים. אני רוצה שההפגנות יפסיקו עכשיו, אני אפילו לא יכול להמתין עד מחר. אני לא יכול לחיות כך, אני לא מוצא פיסת לחם".

אמירה חסאן - מורה בת 55 מספרת כי אינה יכולה לחזור לשגרה. "אני אפילו לא יכולה ללכת לרופא השיניים בגלל שהמרפאה שלו נמצאת במרכז העיר.  אני רוצה שזה יסתיים. כבר ממש לא אכפת לי עם מובראק יישאר או לא, כל מה שאני רוצה זה שהבטחון יחזור לרחובות".

אחמד נאג'יב, רופא בן 48 אומר ושואל: "אני לא מצליח לעבוד. אמש אחת המטופלות שלי החלה ללדת ולא הצלחתי להגיע אליה , עוד כמה זמן נצטרך לסבול את זה ?"

סעאד איבראהים, עובד ממשל בן 41: "המשרד שלי נסגר מהרגע שההפגנות החלו. לא השתתפתי בהפגנות, אבל הם בהחלט משפיעות על החיים שלי. כיכר תחריר היא החלק בקהיר שמקשר את כל האזורים, לכן זה מאוד קשה לנוע בבירה".

מוחאי מחמוד , בעל חנות מקהיר בן 57 מספר: "החנות שלי היא החיים שלי, זה מקור ההכנסה היחיד שלי, עכשיו החנות סגורה כבר שבוע וגם אם אפתח אותה - איש לא יבוא".


מוחמד עבדאל ראזק, עובד ממשל בן 38 מספר כי הוא "רוצה שחוסני מובארק יישאר בשלטון כדי שהבטחון יחזור לרחובות מצרים, הוא לפחות מספק יציבות".

ראג'ה מוחמד , בן 35, איש שיווק מקהיר אומר "ראיתי הרבה מאוד דיווחים, האנשים שאומרים מספיק להפגנות הם לא מתומכי מובראק, הם פשוט רוצים שהביטחון והשלווה יחזרו לרחובות. הם רוצים את החיים שלהם בחזרה. אני תומך בזה, גם אם מובראק יישאר בשלטון לכמה חודשים. אם מובראק יעזוב עכשיו, אנחנו יודעים מה יקרה - האחים המוסלמים ינסו להשתלט, ואנחנו צריכים זמן כדי לבחור מישהו כמו מזכ"ל הליגה הערבית.

מהפכה במצרים - סיקור מיוחד:

המון זועם תקף את שגרירות ישראל בקהיר

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר

מי אתה, מוחמד אל בראדעי?

צפו: סיור וירטואלי במוקדי המהפכה

"המודיעין לא צפה את ההפיכה במצרים"

נתניהו: "נשמור על השלום עם מצרים"