מצרים בוערת: המהפכה בתמונות

במשך עשרה ימים עוקב העולם בדריכות אחר המהומות הקשות במצרים. בתמונות שהועברו לעולם כולו ניתן לראות מיליוני בני אדם ברחובות דורשים את התפטרותו המיידית של הנשיא מובארק. צפו בתיעוד ההתרחשויות עד כה

סופו של עידן במצרים: המהומות הקשות במצרים, שהתחילו כמחאה עממית והפכו לניסיון הפיכה, נכנסו היום ליומם העשירי. העולם כולו עוקב בדריכות אחר התמונות שמרעידות את המדינה.

לפני עשרה ימים אזרחי מצרים יצאו לרחובות עם מטרה אחת - להחליף את השלטון במדינה. מפגינים שגדשו את הרחובות דרשו את פיטוריו של הנשיא חוסני מובארק וביקשו להבטיח לעצמם עתיד טוב יותר.

במהירות גלשו המהומות לפסים אלימים. מאות בני אדם נהרגו בעימותים עם כוחות המשטרה והצבא ואלפים נפצעו. אזרחים השתלטו והבעירו את בניין המפלגה השולטת, אסירים נמלטו מבתי סוהר והחלו לבזוז דירות ובתי עסק.

בתחילת השבוע נערכה הפגנה כיכר א-תחריר בקהיר שכונתה על ידי מארגניה "הפגנת המיליון", אליה הגיעו יותר מ-250 אלף יותר מארבעה מיליון הפגינו ברחבי המדינה. במהלך האירוע קראו המפגינים לתלות את מובארק והניסיונות של מפלגת השלטון להפגין לטובת הנשיא נכשלו.

מובארק שחש בלחץ הודיע לאחר 30 שנו כהונה: "אני לא מתכוון לרוץ פעם נוספת לנשיאות". אך גם זה לא הצליח להשקיט את המהומות. לאחר הודעתו של הנשיא החלו לצאת לרחובות תומכיו של מובארק והחלו להתעמת עם הדורשים בהתפטרותו. במהלך האירועים נהרגו חמישה בני אדם ונפצעו 13 נוספים. 

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על ההפיכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהומות במצרים - סיקור מיוחד:

תומכי מובארק מתעמתים עם מתנגדיו

צפו: חיילי צבא מצרים נגד ההמון

צפו בנאום הפרישה של מובארק

המון זועם תקף את שגרירות ישראל בקהיר

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר

לעצור את אספקת הגז לישראל - ולהתכונן למלחמה

מי אתה, מוחמד אל בראדעי?

צפו: סיור וירטואלי במוקדי המהפכה

"המודיעין לא צפה את ההפיכה במצרים"

נתניהו: "נשמור על השלום עם מצרים"