ישראלי שנכח במהומות בקהיר: "הרגשתי חלק מהמהפכה"

4 ימים היו מרוואן אבו שקרה מחיפה וחבריו בקהיר. במהלך כל הימים הם היו נצורים בחדרם בבית המלון, שהשקיף הישר מהקומה ה-11 למהומות ב"כיכר השחרור". אחרי שהצליחו להיחלץ משם מברך אבו שקרה שהמהומה מאחוריו, אבל עדיין מרגיש מעט עצבות ופספוס. "יכולנו להרגיש את החוויה האדירה של להיות חלק מהמהפכה", הוא אומר

מרוואן אבו שקרה, תושב חיפה, חזר אתמול מקהיר לאחר ארבעה ימים שבילה שם עם שלושת חבריו הטובים. אבו שקרה וחבריו נקלעו הישר למהומות הקשות במצרים, וכאשר הבינו שאין באפשרותם לעזוב את המלון מחשש שייפגעו, החליטו לתעד את ההפגנות ב"כיכר השחרור" בעשרות תמונות וצילומי וידאו, אותם העבירו לידי חדשות 2 באינטרנט.

המלון של הארבעה היה במרחק של 20 מטרים בלבד מ"כיכר השחרור", וממרפסת חדרם בקומה ה-11 ניתן היה לראות את כל המתרחש, ללא אף פרט שנעלם מהעין. "פחדנו פחד מוות", מספר אבו שקרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט ומוסיף: "הרגשנו את הגז המדמיע מהכיכר עולה עד לקומה שלנו - והוא אפילו חדר לתוך החדר".

"מדובר במראות שלא אשכח לעולם"

לדברי אבו שקרה, כאשר החליטו הוא וחבריו לנסות את מזלם ולצאת לרחוב, הם נעצרו על ידי אחד מאנשי כוחות הביטחון שהזהיר אותם שלא לעשות זאת יותר, מאחר שבמקום שוררת אנרכיה וכי האזור מסוכן, בייחוד לישראלים - גם אם אלו ממוצא ערבי.

"הדבר הראשון שחשבתי עליו שם היה הילדה שלי", סיפר אבו שקרה. "כל הזמן חשבתי על המראות שראיתי - על הטנקים, על ההלוויות, על העימותים. מדובר במראות שלא אשכח בחיים שלי", הוא קובע.

"אפילו מהחדר במלון היה אסור לנו לצאת, כי היו בוזזים שניסו להיכנס לתוך המלון", סיפר אבו שקרה. "אנשים עמדו בחוץ וקראו קריאות נגד הכל - נגד הנשיא, נגד המודרניזציה של המלון ואפילו נגד היהודים", הוסיף.

גם כאשר החליטו ארבעת החברים לנסות ולהגיע לשדה התעופה, הם דיווחו על קושי רב. "לא הצלחנו ליצור קשר עם השגרירות הישראלית ובטח שלא עם משרד החוץ", אומר אבו שקרה. "נאלצנו להזמין מונית בכוחות עצמנו ולברוח לנמל התעופה - שם פגשנו עשרות אלפי אנשים שפשוט נתקעו", הוסיף. "רק אחרי שחזרתי לישראל הרגשתי בטוח".

כעת, לאחר שכבר חזר לישראל, מרגיש אבו שקרה שמחה מהולה בעצב. "מצד אחד, אני שמח שהכל כבר מאחורי, אבל מצד שני - אני קצת עצוב שלא נשארתי שם, כי ממש יכולנו להרגיש את החוויה האדירה של להיות חלק מהמהפכה, גם אם זה אומר להביט מהצד", הוא אומר.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על ההפיכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהומות במצרים - סיקור מיוחד:

תומכי מובארק מתעמתים עם מתנגדיו

צפו: חיילי צבא מצרים נגד ההמון

צפו בנאום הפרישה של מובארק

המון זועם תקף את שגרירות ישראל בקהיר

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר

לעצור את אספקת הגז לישראל - ולהתכונן למלחמה

מי אתה, מוחמד אל בראדעי?

צפו: סיור וירטואלי במוקדי המהפכה

"המודיעין לא צפה את ההפיכה במצרים"

נתניהו: "נשמור על השלום עם מצרים"