נשיא תימן: לא אתמודד בבחירות ולא אמנה את בני

אפקט הדומינו בעולם הערבי: בעקבות המהומות במצרים והודעת מובארק כי לא יתמודד בבחירות הבאות, גם נשיא תימן מודיע הבוקר כי תם עידן שלטונו במדינה. בהודעה דרמטית שפרסם הבוקר נאמר, כי בנו לא ימונה למחליפו. אתמול הודיע מלך ירדן על שורת שינויים בממלכה

נשיא תימן עלי עבדאללה סאלח (חדשות 2)

הולך בעקבות נשיא מצרים: נשיא תימן עלי עבדללה סאלח אומר הבוקר, כי הוא לא יתמודד שוב בבחירות הבאות במדינה. עוד אמר, כי לא ימנה את בנו לתפקיד תחתיו.הנשיא התימני עלי עבדללה סאלח , בן בריתה של ארצות הברית בלחימה בארגון אל קעידה, אמר היום שהוא מסיים שלושה עשורים, של שלטון מצנעה הבירה . הסיום יגיע בשנת 2013 , סאלח גם הודיע שבנו לא יתמודד בבחירות בתקווה להרגיע את ההפגנות נגדו ברחבי תימן. "האינטרסים של המדינה קודמים לאינטרסים האישיים שלנו". אמר סאלח מול הפרלמנט שלו.

סאלח אמר את הדברים אחרי שמפגינים ברחבי המדינה הכריזו על הפגנות יום זעם נגד ממשלו של סאלח "אני קורא לכל המפגינים לבטל את ההפגנות ועצרות המחאה שתוכננו" בתימן על פיסוכנות הידיעות רויטרס, שליש מהאנשים יודעים מהי הרגשת הרעב, 40% מהאוכלוסיה חיים על פחות מ2 דולר אמריקני ליום.

16 אלף איש השתתפו בהפגנות שנערכו השבוע אבל סאלח, שחושש מעליית ארגונים מוסלמים קיצוניים מנסה למנוע התדרדרות לכאוס.

 צונאמי דמוגראפי במזרח התיכון

מדובר במעין אפקט דומינו בעולם הערבי למהפכה בתוניסיה ולמהפכה שמתהווה במצרים. אתמול הודיע עבדאללה מלך ירדן על פיזור ממשלתו על רקע המהומות המדווחות ברחבי הממלכה בימים האחרונים.

בהודעה שפרסם ארמון המלוכה נכתב כי התקבלה התפטרותה של הממשלה בראשות סמיר א-ריפאעי, ובמקומו מונה לתפקיד ד"ר מערוף אל-בחית, שכיהן בעבר בתפקיד בין השנים 2005-2007 ושגריר ירדן בישראל למשך תקופה קצרה.

מובארק: לא אתמודד, לא פורש מיידית

במהלך הלילה נאם נשיא מצרים מובארק ואמר: "אני לא מתכוון לרוץ פעם נוספת לנשיאות. כל מטרתי היא לדאוג להעברה מסודרת של השלטון למחליף". כך סיכם תקופת משטר של שלושה עשורים, כשהחליט לסיים את תפקידו, על רקע דרישת ההמונים כי יפנה את כסאו.

"למרות שאוותר על תפקידי, איני מתכוון לעזוב את מצרים", הבטיח מובארק. "אני גאה בהישגים שלי במדינה לאורך השנים. זו המדינה שלי, זה המקום שבו גדלתי וזו המדינה שעליה הגנתי - ובאדמתה גם ארצה להיקבר", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על ההתרחשויות בעולם הערבי? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק