דיווח שליח חדשות 2 מקהיר: הצבא שולט ברחובות

לאחר סוף שבוע סוער במיוחד, רבים מהמפגינים נוטשים את הרחובות כדי להגן על בתיהם. בפינות הרחוב ניתן לראות טנקים וחיילים שמנסים להחזיר את הסדר. התושבים הקימו מיליציות כדי להגן על השכונות. צפו בדיווח המיוחד של שליחנו לקהיר

@דיווח מלב קהיר: לאחר כניסת הצבא לקהיר היקף ההפגנות ירד בצורה ניכרת. כתב חדשות 2 מדווח מקהיר ומספר על בהלת התושבים מהגנבים המסתובבים ברחובות. האם עוצמת ההתנגדות פוחתת?

על פי ההודעות בתקשורת המקומית במצרים, מוחמד אל-בראדעי צפוי להגיע עוד הערב לכיכר א-תחריר. מספר המפגינים בכיכר שהפכה לזירת ההתנגדות המרכזית במדינה ירד למאות או אולי אלפים, וללא ספק היקף ההפגנות היום הוא הרבה יותר נמוך.

בקהיר הצבא והמוחבראת משתלטים על הרחובות. בכל רחבי הבירה המצרית יש כמויות יוצאות דופן של טנקים, שריוניות וחיילים. בכל פינת רחוב יש מחסום צבאי וכוחות המוחבראת מכוונים את התנועה במרכז העיר.

מיליציות תושבים שומרות על הבתים

גם בפריפריה קיימים מחסומים של הצבא, והחיילים אף נכנסו לתחנות המשטרה המקומיות. בתוך כך, בקרב האזרחים גוברת תחושת הפחד, מחשש לבזיזות בבתים.

מליציות מקומיות של תושבים, קמות בניסיון להגן על בתים, שכונות ועסקים קטנים. הם עומדים עם סכינים ואלות בכניסה לכל שכונה ובגופם מונעים מגבנים להגיע ולתקוף. כאשר הם תופסים גנב הם מעבירים אותו לידי הצבא.

יש חוסר ביטחון של תושבי מצרים, ולכן הם נצמדים לבתיהם. אתמול בלילה המפגינים נטשו את הרחובות, לאחר שחזרו וקבלו דיווחים על בזיזות בבתים. מאות ואולי אלפי אסירים שוחררו על ידי המשטרה שקרסה בליל יום שישי וכעת רבים מהם מאיימים על התושבים.

לפי הלך הרוח ברחוב, הצבא לא נתפס כחלק מהשלטון המושחת של מובראק, ולכן ייתכן שתקופת המעבר של שלטון הזמני יחזיק מעמד. עומר סלימאן והצבא הם אלו ששולטים כעת בקהיר, ביחד עם המיליציות של התושבים. ייתכן שהצבא הוא שיגיד בסופו של דבר להגיד למובראק לצאת מהבית.  

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על ההפיכה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק