אל ג'זירה: ישראל והרשות הפלסטינית תיאמו חיסולים

שירותי הביטחון הפלסטינים סייעו לישראל לתכנן התנקשות בחיי מחבל - כך נחשף במסמכים שממשיכה אל ג'זירה לפרסם. על פי הדיווח, תיאם שר הביטחון לשעבר מופז את חיסול בכיר בזרוע הצבאית של פתח עם שר הפנים הפלסטיני

חשיפות "ויקיליקס - הגרסה הערבית" - החלק השלישי: רשת "אל-ג'זירה" ממשיכה גם הערב לפרסם מסמכים חדשים החושפים סודות באשר ליחסים בין ישראל לפלסטינים.

על פי המסמכים שמתפרסמים כעת, שיתפו שירותי הביטחון הפלסטינים פעולה עם ישראל בצורה הדוקה ביותר ואף דנו בחיסול חמושים בגדה.

בשנת 2005, כך על פי אל ג'זירה, נפגש שר הביטחון דאז שאול מופז עם נאסר יוסוף, שר הפנים הפלסטיני וביקש ממנו עזרה בחיסולו של חסן מדהון, פעיל הזרוע הצבאית של פתח שאחראי לשורת פיגועים בישראל. מספר חודשים לאחר מכן נהרג מדהון מטיל של חיל האוויר.

"ויתרו על זכות השיבה"

אתמול פורסם כי הרשות הפלסטינית הסכימה במסגרת ההסכם עם ישראל להגביל את שובם של עשרת אלפים פליטים פלסטינים בלבד מדי שנה, במשך 10 שנים לשטחי הרשות הפלסטינית - בעוד שראש הממשלה דאז אהוד אולמרט הסכים את שובם של אלף פלסטינים בלבד מדי שנה, במשך 15 שנה.

על פי המסמכים, הגיש יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן את ההצעה בשנת 2007, אך ישראל דחתה את ההצעה. ראש הממשלה אולמרט טען בפגישה שקיים עם אבו מאזן ב-31 באוגוסט 2008 כי ישראל תאפשר את שובם של אלף פליטים בלבד מדי שנה, למשך 15 שנים.

"מדובר במספר המינימלי אותו יכלו לדרוש הפלסטינים במסגרת השיחות", נטען ב"אל-ג'זירה". "למרות ההצעה הפלסטינית - ישראל דחתה אותה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המסמכים שמביכים את הרשות הפלסטינית - סיקור מיוחד:

"הרשות הסכימה לוותר על ירושלים"

"הפלסטינים ויתרו על זכות השיבה"

צפו: המפה שהציעה ישראל לפלסטינים

אל-ג'זירה "המחיזה" את המשא ומתן