תומכי חרירי זועמים: חשש ממהומות דמים בלבנון

ההפיכה הפוליטית של חיזבאללה כמעט הושלמה, ותומכי ראש ממשלת לבנון המודח סעד חרירי זועמים. הלילה הם יצאו לרחובות ומחר הם קוראים למהומות בצפון המדינה. חיזבאללה הצליח להשיג רוב למינויו של ראש ממשלה חדש במדינה

חשש כבד למהומות דמים, הלילה ומחר בלבנון: מאות מתומכיו של ראש הממשלה המודח, סעד חרירי, יצאו הערב לרחובות, חסמו את הדרכים המובילות לבירה ביירות והביעו זעם על ההפיכה הפוליטית שביצעו חיזבאללה ותומכיו בשבועות האחרונים במדינה. חרירי עצמו קרא ל"יום זעם", מחר בצפון לבנון והחשש הוא כי פעילי חיזבאללה יחליטו להגיב באלימות כלפי צעדי המחאה של תומכי חרירי.

המחאה החריפה באה על רקע מה שמסתמן כהקמתה של "ממשלת בובות" של חיזבאללה במדינה, שהצליח להשיג את הרוב הנדרש להקמתה - עם תמיכתו של מנהיג העדה הדרוזית בלבנון ווליד ג'ונבלאט.

מועמד חיזבאללה לראשות הממשלה: נג'יב מיקאתי

תומכי חיזבאללה המליצו על הפוליטיקאי הסוני מטריפולי נג'יב מיקאתי לתפקיד ראש הממשלה הבא, וזאת לאחר ששר החוץ האירני הביע בכך תמיכה במהלך פגישתו עם נשיא סוריה אסד, הערב בדמשק.

במידה ואכן תאושר הקמתה של "ממשלת חיזבאללה", ייבחן המשך הסיוע האמריקני ללבנון החדשה. בכיר אמריקני איים אתמול כי הקונגרס לא יאשר את המשך הסיוע - הכספי והצבאי למדינה, באם הכסף יגיע לעושי דבריו של חיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק