נסראללה: מנסים לרצוח את חיזבאללה

בנאום שנשא הערב טען מזכ"ל החיזבאללה כי הקמת בית הדין הבינלאומי בפרשת רצח חרירי היא ניסיון חיסול פוליטי לטובת ישראל. נסראללה גם ביקש להודות למנהיג הדרוזים על התמיכה: "ביחד נייצר עידן פוליטי חדש בלבנון"

כשבועיים לאחר שהפיל חיזבאללה את ממשלת לבנון, מצהיר מזכ"ל הארגון חסן נסראללה כי בכוונתו לכונן ממשלת אחדות לאומית חדשה שבראשה יעמוד אדם מטעמו - במקומו של סעד חרירי.

בנאום שנשא הערב טען נסראללה כי הקמת בית הדין הבינלאומי בפרשת רצח חרירי האב - היא ניסיון לרצוח את חיזבאללה. "האם מה שמתחרש כעת איננו חיסול פוליטי של תנועת התנגדות מכובדת ואצילית לטובת האויב הישראלי?", שאל מנהיג החיזבאללה.

מנהיג הדרוזים בעד חיזבאללה

נסראללה גם ניצל את ההזדמנות והודה לווליד ג'ונבאלט, מנהיג הדרוזים בלבנון המנהיג הדרוזי, שהודיע בסוף השבוע על תמיכתו במועמד החיזבאללה. "ביחד נייצר עידן פוליטי חדש בלבנון", משוכנע נסראללה.

ג'ונבלאט, העומד בראש סיעה לה 11 חבר פרלמנט, הכריז שיתמוך במועמד שתציע האופוזיציה לראשות הממשלה, זאת כדי להביא להדחתו של רה"מ סעד חרירי."אני מכריז כי העמדה הפוליטית המתאימה להתמודדות עם התקופה הנוכחית, עם הקשיים והאתגרים בה הי התייצבות המפלגה לצד סוריה ולצד ההתנגדות (חיזבאללה) ", הבהיר.

"בית המשפט הבינלאומי נקט עמדה פוליטית עקשנית המאיימת על האחדות לבנון ועל בטחונה בהדלפות לעיתונים ערביים ובינלאומיים", אמר ג'ונבאלט. "האישומים הפכו מכשיר לגרימת הרס לצורך סחיטה ויצאו ממסגרת הצדק".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

משבר בלבנון - סיקור מיוחד:

"הקלטה בסתר" של סעד חרירי: מתדרך עד להאשים את סוריה

"אירן תואשם בחיסול חרירי"

פרשנות: נסראללה רוצה להשפיל את חרירי

חיזבאללה הפיל את ממשלת לבנון

הצפי: שיתוק שלטוני מוחלט בלבנון

שמות כל החשודים בחיסול

רפיק אל-חרירי: המיליארדר שהפך לראש ממשלה

פותחים יומן: כך התנהלה חקירת חיסולו של חרירי