לבנון: מנהיג הדרוזים יתמוך בחיזבאללה

מנהיג הדרוזים בלבנון, וואליד ג'ונבאלט הודיע לפני זמן קצר כי הוא עומד לצידה של חיזבאללה. ג'ונבאלט, העומד בראש סיעה לה 11 חברים בפרלמנט, מחזק את כוחו של נסראללה מול ניסיונו של רה"מ חרירי להרכיב את הממשלה הבאה של לבנון

ממשיכים המגעים להרכבת ממשלה חדשה בלבנון: המנהיג הדרוזי, וואליד ג'ונבאלט הודיע היום כי הוא עומד לצידה של ארגון חיזבאללה, מה שיכול להוביל לסיום תפקידו של ראש ממשלת לבנון המכהן, סעד חרירי.

ג'ונבלאט, העומד בראש סיעה לה 11 חבר פרלמנט, הכריז שיתמוך במועמד שתציע האופוזיציה לראשות הממשלה, זאת כדי להביא להדחתו של רה"מ סעד חרירי."אני מכריז כי העמדה הפוליטית המתאימה להתמודדות עם התקופה הנוכחית, עם הקשיים והאתגרים בה הי התייצבות המפלגה לצד סוריה ולצד ההתנגדות (חיזבאללה) ", הודיע.

 "בית המשפט הבינלאומי נקט עמדה פוליטית עקשנית המאיימת על האחדות לבנון ועל בטחונה בהדלפות לעיתונים ערביים ובינלאומיים", אמר ג'ונבאלט. "האישומים הפכו מכשיר לגרימת הרס לצורך סחיטה ויצאו ממסגרת הצדק".

חרירי: ארכיב את הממשלה

ראש ממשלת המעבר בלבנון, סעד חרירי, לא מתרגש מניסיון ה"פוטש" של שרי חיזבאללה, בשבוע שעבר. אתמול בערב כינס מסיבת עיתונאים דרמטית בביירות, בה הודיע: אעמוד גם בראשות הממשלה הבאה שתקום במדינה - על אפם וחמתם של חיזבאללה ונסראללה.

חרירי לא התרשם מהתמרון שביצעו, על פי דיווחים, אנשי חיזבאללה ו"אמל" לפני מספר ימים בעיר הבירה. "אני אעמוד בראש רשימת המפלגה וארכיב את הממשלה", הצהיר הערב חרירי. במקביל למסיבת העיתונאים הדרמטית, שודרו אתמול בערב תמונות בכלי התקשורת הלבוניים של פריסת בטונאדות סביב משכן ראשות הממשלה בלבנון, מחשש להשתלטות חיזבאללה על המבנה.

חרירי עצמו ביצע את המהלך, מתוך ידיעה שנשיא סוריה אסד מפחד אף הוא מנפילתה של לבנון לידי זרועות התמנון של אירן. אסד יסכים למינויו מחדש של חרירי לתפקיד ראש הממשלה, ואפילו לפרסום דוח שיאשים את חיזבאללה בחיסול רפיק אל-חרירי - ולו שחיזבאללה ישתלט על ארץ הארזים. סעד חרירי מודע לכך, ועל כן אינו חושש להתבטא בנחרצות ולהישאר בדרכו.

אתמול דיווחו כלי תקשורת ערביים כי תושבי לבנון נערכים בימים למה שכונה "הגרוע מכל", בדמות הפיכה שעלול לבצע חיזבאללה בבירה ביירות. על פי הדיווחים, מוצרי היסוד במרכולים אזלו, מאחר ותושבים רבים הצטיידו בבתיהם עם כמויות אוכל רבות למקרה בו יוטל עוצר על העיר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

משבר בלבנון - סיקור מיוחד:

"הקלטה בסתר" של סעד חרירי: מתדרך עד להאשים את סוריה

"אירן תואשם בחיסול חרירי"

פרשנות: נסראללה רוצה להשפיל את חרירי

חיזבאללה הפיל את ממשלת לבנון

הצפי: שיתוק שלטוני מוחלט בלבנון

שמות כל החשודים בחיסול

רפיק אל-חרירי: המיליארדר שהפך לראש ממשלה

פותחים יומן: כך התנהלה חקירת חיסולו של חרירי