חרירי מחזיר מלחמה לחיזבאללה : ארכיב גם את הממשלה הבאה

ראש ממשלת המעבר בלבנון, שעבר "פוטש" פוליטי, משיב אש: הערב הודיע במסיבת עיתונאים דרמטית כי הוא מתכוון להמשיך בהתייעצויות הפוליטיות ולעמוד גם בראשות הממשלה הבאה. בינתיים, בבירות, פורסים בטונאדות מול לשכת ראש הממשלה - מחשש להשתלטות חיזבאללה. דיווחים: תושבי לבנון מצטיידים בכמויות מזון מחשש להפיכה

ראש ממשלת המעבר בלבנון, סעד חרירי, לא מתרגש מניסיון ה"פוטש" של שרי חיזבאללה, בשבוע שעבר. הערב כינס מסיבת עיתונאים דרמטית בביירות, בה הודיע: אעמוד גם בראשות הממשלה הבאה שתקום במדינה - על אפם וחמתם של חיזבאללה ונסראללה.

חרירי לא התרשם מהתמרון שביצעו, על פי דיווחים, אנשי חיזבאללה ו"אמל" לפני מספר ימים בעיר הבירה. "אני אעמוד בראש רשימת המפלגה וארכיב את הממשלה", הצהיר הערב חרירי. במקביל למסיבת העיתונאים הדרמטית, שודרו הערב תמונות בכלי התקשורת הלבוניים של פריסת בטונאדות סביב משכן ראשות הממשלה בלבנון, מחשש להשתלטות חיזבאללה על המבנה.

חרירי עצמו מבצע את המהלך, מתוך ידיעה שנשיא סוריה אסד מפחד אף הוא מנפילתה של לבנון לידי זרועות התמנון של אירן. אסד יסכים למינויו מחדש של חרירי לתפקיד ראש הממשלה, ואפילו לפרסום דוח שיאשים את חיזבאללה בחיסול רפיק אל-חרירי - ולו שחיזבאללה ישתלט על ארץ הארזים. סעד חרירי מודע לכך, ועל כן אינו חושש להתבטא בנחרצות ולהישאר בדרכו.

במהלך היום דיווחו כלי תקשורת ערביים כי תושבי לבנון נערכים בימים למה שכונה "הגרוע מכל", בדמות הפיכה שעלול לבצע חיזבאללה בבירה ביירות. על פי הדיווחים, מוצרי היסוד במרכולים אזלו, מאחר ותושבים רבים הצטיידו בבתיהם עם כמויות אוכל רבות למקרה בו יוטל עוצר על העיר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

משבר בלבנון - סיקור מיוחד:

"הקלטה בסתר" של סעד חרירי: מתדרך עד להאשים את סוריה

"אירן תואשם בחיסול חרירי"

פרשנות: נסראללה רוצה להשפיל את חרירי

חיזבאללה הפיל את ממשלת לבנון

הצפי: שיתוק שלטוני מוחלט בלבנון

שמות כל החשודים בחיסול

רפיק אל-חרירי: המיליארדר שהפך לראש ממשלה

פותחים יומן: כך התנהלה חקירת חיסולו של חרירי