דיווח: חיזבאללה תרגל השתלטות על ביירות

על רקע המשבר הפוליטי בלבנון ורגע לפני פרסום האישומים בפרשת חרירי, ערך הארגון תרגיל שבדק את יכולת ההשתלטות על בירת לבנון, הכניסות לעיר ונמלי הים והתעופה. הארגון לא פרסם שום הודעה רשמית בנושא

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הצהיר השבוע כי המהלך הפוליטי שביצעו שריו בממשלה היה שקט ולא חמוש, אך נראה כי בארגון נערכים לתרחיש בו דווקא יחליטו לבצע הפיכה חמושה בלבנון.

פעילי הארגון ביצעו אתמול בשעות הבוקר המוקדמות תמרון צבאי לא חמוש, יחד עם פעילי אמ"ל, שמטרתו היא לכבוש את לבנון - כך מדווח היום העיתון "א-ראי" הרואה אור בכווית. על פי הדיווח, מפי מקורות המקורבים לארגון, במסגרת התמרון התפרסו פעילי חיזבאללה ברחובות הבירה, לבושים חולצות שחורות, אך ללא אמצעי לחימה. "אלו תרגלו גם השתלטות על הכניסות לביירות, והשתלטות על נמלי הים והתעופה", דווח.

כתבי האישום הוגשו: "אירן וחיזבאללה אשמים"

אחר התנהלות התמרון, ששם הקוד שלו היה "MKB1", עקב חדר פיקוד של הארגון. על פי הדיווח בעיתון, הוא אמור היה להיערך ארבע שעות בלבד, אך נמשך מעבר לכך והסתיים בשעה 07:00 בבוקר.

בראשית השבוע הוגשו טיוטות כתבי האישום בפרשת חיסולו של ראש ממשלת לבנון לשעבר רפיק אל-חרירי. בבית הדין הבינלאומי בהאג אישרו אמש את דבר קבלתן, והביעו תקווה כי הדבר לא ישפיע על עתידה של לבנון. על פי דיווחים בכלי התקשורת, אירן וחיזבאללה הן המואשמות בכתבי האישום, אך עם זאת כל דיוני הוועדה יתנהלו בדלתיים סגורות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

משבר בלבנון - סיקור מיוחד:

"הקלטה בסתר" של סעד חרירי: מתדרך עד להאשים את סוריה

"אירן תואשם בחיסול חרירי"

פרשנות: נסראללה רוצה להשפיל את חרירי

חיזבאללה הפיל את ממשלת לבנון

הצפי: שיתוק שלטוני מוחלט בלבנון

שמות כל החשודים בחיסול

רפיק אל-חרירי: המיליארדר שהפך לראש ממשלה

פותחים יומן: כך התנהלה חקירת חיסולו של חרירי