מפגינים מציתים עצמם - טרנד בעולם הערבי?

המהפכה בתוניסיה הביאה עמה חשש בקרב מנהיגי העולם הערבי, מפני התפשטות גלי מחאה כאש בשדה קוצים. אך נראה שהאש מתפשטת בגוף המפגינים, ששואבים השראה ממצית המהפכה בתוניסיה, ומציתים עצמם כצעד מחאה. בביה"ח במצרים מת היום המפגין שהצית עצמו אתמול. 3 מפגינים מצריים נוספים מאושפזים לאחר שניסיונותיהם כשלו

המפגין המצרי שהצית עצמו (AP)

תופעת המפגינים שמציתים עצמם מתפשטת בעולם הערבי: יממה לאחר שמפגין מצרי הצית עצמו על גג בית בעיר הנמל הצרית אלכסנדריה - נקבע מותו בבית החולים, כך מדווחות הערב סוכנויות הידיעות.

גורמי ביטחון אומרים כי מדובר באחמד האשם אל סייד, גבר מובטל בן 25, שפעל ככל הנראה בהשראת האירועים בתוניסיה. לדבריהם, הוא כשל בניסיונות למצוא עבודה במשך השנה האחרונה, וסבל מדיכאון.

אך לא מדובר בתופעה בודדת. כזכור, המהומות בתוניסיה שהובילו "למהפכת היסמין" החלו בעקבות הצתה של מפגין תוניסאי. בנוסף דווח היום על שני גברים מצריים נוספים שקיבלו השראה מהאירועים בתוניסיה, וניסו להצית עצמם במרכז קהיר, יממה לאחר שאדם אחר שרף את עצמו מול בניין הפרלמנט.

בשונה מגורלו של אל סייד, כל שלושת הגברים שניסו להקריב עצמם בקהיר שרדו, הודות לפעולה המהירה של המשטרה, שהצליחה לכבות את האש.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

הפיכה בתוניסיה - סיקור מיוחד:

תוניסיה: הממשלה חדשה - השרים דווקא לא

וילות, לימוזינות ומטוסים פרטיים: "מארי אנטואנט" של תוניסיה

אנרכיה בתוניסיה: אלימות, ביזה וקרבות מול המצלמה

הישראלים שחולצו: "שיחדנו שוטר כדי להינצל"

לראשונה: מהפכה עממית במדינה ערבית