רגע לפני שנמלטה: אשת הנשיא ברחה עם טון וחצי זהב

קשה להעריך את ההון הרב שמחזיקה משפחת בן עלי, משפחתו של נשיא תוניסיה הגולה, שידועה יותר כ"מאפיה" ברחובות תוניס. עכשיו מתברר כי ממש לפני נפילת משטרו של בן עלי, "דאגה" אשתו לקחת מטילי זהב במשקל טון וחצי ובשווי 230 מיליון שקל מהבנק המרכזי של המדינה - ולהעמיס אותם על המטוס שבו נמלטו מהמדינה הבוערת

ליילה בן עלי, אשתו של הנשיא התוניסאי הגולה, נמלטה מתוניסיה עם תחילת ההפיכה - כשבידיה טון וחצי של זהב, בשווי יותר מ-232 מיליון שקלים - כך טוען כלכלן תוניסאי בכיר.

"אימלדה מרקוס של העולם הערבי", כפי שנוהגים לכנותה, על שם אלמנתו של הרודן הפיליפיני לשעבר פרדיננד מרקוס בגלל אורח חייה הראוותני ואהבתה לבגדי מעצבים, דרשה על פי הדיווח את הזהב בשבוע שעבר, בשעה שמשטרו של בעלה התמוטט.

מנהל הבנק המרכזי בתוניסיה סירב תחילה לבקשה, אך הנשיא בן עלי התערב והזהב ניתן לאשתו, שהצטרפה אליו בגלותו בסעודיה. הכלכלן התוניסאי הבכיר מונסף שיקרוהו אמר לעיתון ה"דיילי מייל" הבריטי כי אנשי המיליציה של בן עלי ניסו לקחת עוד זהב.

כשהזהב בידיה, עלתה ליילה אל המטוס שחילץ את משפחת הנשיא מתוניס הבוערת על סעודיה, שם הם קיבלו מעמד של "פליטים פוליטיים". פמלייתה של הגברת הראשונה של תוניסיה נחשבת לשנואה ביותר ומתוארת שם כסמל השחיתות.

ממשלה חדשה בתוניסיה - השרים דווקא לא

"אותה הגברת בשינוי אדרת": ממשלת מעבר מונתה אמש בתוניסיה, פחות משבוע לאחר ההפיכה במדינה והדחתו של הנשיא בן עלי. השרים החדשים יכהנו בתפקיד עד הבחירות במדינה, שצפויות להיערך בעוד שישה שבועות.

ראש הממשלה החדש, מוחמד גאנוצ'י, צירף את מי שהיה עד סוף השבוע האחרון יו"ר האופוזיציה לממשלה. זאת, יחד עם שרי הפנים, החוץ והאוצר - שיישארו בתפקידם מהממשלה הקודמת. התקווה היא שהסדר ישוב לרחובות המדינה הצפון-אפריקנית.

גאנוצ'י הודיע כי בכוונתו לשחרר מהכלא את כל האסירים הפוליטיים במדינה וטען, על רקע ההאשמות של המפגינים לשחיתות, כי הוא מחויב להעמיד לדין כל אדם שיואשם ויימצא אדם בשחיתות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

הפיכה בתוניסיה - סיקור מיוחד:

תוניסיה: הממשלה חדשה - השרים דווקא לא

וילות, לימוזינות ומטוסים פרטיים: "מארי אנטואנט" של תוניסיה

אנרכיה בתוניסיה: אלימות, ביזה וקרבות מול המצלמה

הישראלים שחולצו: "שיחדנו שוטר כדי להינצל"

לראשונה: מהפכה עממית במדינה ערבית