תוניסיה: הממשלה חדשה - השרים דווקא לא

ממשלת מעבר מונתה הערב בתוניסיה, פחות משבוע לאחר ההפיכה במדינה. ואולם, כמה שרים בממשלה החדשה - דווקא כיהנו בממשלה הקודמת. הבחירות - בתוך שישה שבועות

"אותה הגברת בשינוי אדרת": ממשלת מעבר מונתה הערב בתוניסיה, פחות משבוע לאחר ההפיכה במדינה והדחתו של הנשיא בן עלי. השרים החדשים יכהנו בתפקיד עד הבחירות במדינה, שצפויות להיערך בעוד שישה שבועות.

ראש הממשלה החדש, מוחמד גאנוצ'י, צירף את מי שהיה עד סוף השבוע האחרון יו"ר האופוזיציה לממשלה. זאת, יחד עם שרי הפנים, החוץ והאוצר - שיישארו בתפקידם מהממשלה הקודמת. התקווה היא שהסדר ישוב לרחובות המדינה הצפון-אפריקנית.

גאנוצ'י הודיע כי בכוונתו לשחרר מהכלא את כל האסירים הפוליטיים במדינה וטען, על רקע ההאשמות של המפגינים לשחיתות, כי הוא מחויב להעמיד לדין כל אדם שיואשם ויימצא אדם בשחיתות.

מזכ"ל האו"ם: לא להתדרדר לכאוס

גם היום נמשכו המהומות וההפגנות ברחובות הבירה תוניס. אלפי בני אדם קראו למנוע מאנשי הממשל הקודם לשוב לעמדות כוח במשטר החדש, אך מחאתם לא עזרה: כוחות הביטחון נאלצו לירות היום גז מדמיע ולהשתמש בזרנוקי מים לעבר המפגינים כדי למנוע עוד הפרות סדר.

מנהיגים תוניסאים גולים ברכו על ניסיונות השבת הסדר לרחובות הבירה. עכשיו, עם הסתלקותו של בן עלי, רבים מהם מתכוונים לשוב לתוניס ולהתמודד בעוד שישה שבועות על תפקידים בהנהגה.

בליגה הערבית קראו היום למנהיגי העולם הערבי לראות את האירועים בתוניס שיעור חשוב לשאר המנהיגים בעולם הערבי. מזכ"ל האו"ם באן קי מון קרא לתוניסאים להפגין איפוק ולהיזהר מאיבוד שליטה והתדרדרות לכאוס.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק