וילות, לימוזינות ומטוסים פרטיים: "מארי אנטואנט" של תוניס

רעייתו של נשיא תוניסיה המודח, ליילה בן עלי, ניהלה חיי מותרות ללא גבולות. לימוזינות, בתי יוקרה סביב העולם ומטוסים פרטיים שעמדו לרשותה - בזמן שהעם רעב ללחם. מדובר באחת הנשים השנואות בעולם הערבי, שעכשיו "מתנחמת" בארמון בסעודיה. שני בנותיה שידועות גם הן באורח חיים ראוותני במיוחד, נמצאות ביורודיסני, צרפת

ליילה בן עלי (דיילי מייל)

המפגינים הזועמים בתוניסיה לא מזילים דמעה בימים האחרונים על הנשיא שברח, ואיש מהם לא מתגעגע לרעייתו של הנשיא - ליילה בין עלי המושחתת והידועה לשמצה.

בתוניסיה מכנים אותה "אימלדה מרקוס של העולם הערבי" - שמה של אלמנתו של הרודן הפיליפיני לשעבר פרדיננד מרקוס, וזאת בגלל סגנון חייה הראוותני. בצעירותה ליילה הייתה ספרית צנועה, אבל במהלך עשרות השנים לצידו של בן עלי המזדקן, היא ניצלה את ההון שלו - ההון של תוניסיה - כדי לרכוש מכוניות יוקרה ובתים עצומים ברחבי העולם.

היא הייתה אחת הנשים המוכרות במרכזי הקניות המפוארים של דובאי. בתוניס מספרים שמיד עם בריחתה מהמדינה הבוערת, שלחה ליילה לדובאי שליחים, שיערכו עבורה סיבוב שופינג מהיר.

התדמית המושחתת שדבקה בליילה בן עלי גרמה להמונים להפנות הרבה מהזעם על הנשיא, למשפחה כולה ואליה בפרט. המפגינים רצו את ראשה של ליילה - "מנהיגת המאפיה" כפי שכינו אותה. הם ניפצו את רכבי המשפחה ושרפו ובזזו את הבתים שמשפחתו של הנשיא החזיקה בשכונות היוקרתיות של עיר הבירה תוניס.

בנותיו של בן עלי נמלטו לדיסנילנד  

שתי הבנות של הזוג הנשיאותי הגולה לא ברחו עם ההורים לסעודיה. הן נמצאות דווקא במלון של פארק יורודיסני בפריז, בסוויטה שעולה 500 דולרים ללילה. מאבטחים שנותרו נאמנים לנשיא הפורש שומרים במלון על נאסרין בן עלי בת ה-24 ואחותה סיירין. אבל לשלטון הצרפתי לא נוח עם התדמית, ובכירים בפריז כבר הודיעו שהם מתכוונים לגרש את הבנות מהמדינה. המהלך בעייתי מפני שחלק מחשבונות הבנק של המשפחה, חשבונות בהם יש שלושה מיליארד דולרים וחצי, נמצאים בבנקים צרפתיים.

הבת נאסרין שברה שיאים ברמות השחיתות במדינה. אם אמה מתוארת כ"אימלדה מרקוס", נאסרין מתוארת כ"מארי אנטואנט". היא ובעלה סאחר בן ה-30, שנמצא איתה ביורודיסני, הפעילו בעבר מטוס מיוחד כדי להביא מזון ממסעדה מוכרת בפריז לבית היוקרה של הזוג לחופי הים התיכון.

בעלה של נאסרין מגדל לעצמו טיגריס פרטי בשם פאשה, ולא אחת הוא נהנה להציג את עצמו מאכיל את הנמר בנתחי בקר שגודל במיוחד למטרה הזו, בזמן שבתוניסיה אלפים רעבו ללחם. המידע שהתפרסם ב"וויקיליקס" היתרגם מהר מאוד לכרזות שנשאו המפגינים התוניסאים בשבוע האחרון.

בזמן ההפגנות בתוניסיה, האחיות בן עלי ניסו להגיע לשגרירות מדינתן בפריז, אבל גולים תוניסאים חסמו את דרכן והן נאלצו לחזור לסוויטות בדיסנילנד. מקור במלון אמר לתקשורת הצרפתית כי "אנשים רואים שהן נסיכות ממבט ראשון, הן מכוסות בתכשיטים ונעות אך ורק בלימוזינות. במלון יש עכשיו ארבעה אנשי אבטחה תוניסאים ששומרים על הבנות, הם חמושים ובודקים כל אדם חשוד".

המיליארדים יישארו אצל משפחת בן עלי

על פי הדיווחים בפריז, בתחילה רצתה ליילה בן עלי להצטרף לבנותיה בפריז, אבל נשיא צרפת ניקולא סרקוזי התערב ומנע את נחיתת המטוס הנשיאותי התוניסאי בפריז. ליילה מתנחמת עכשיו בארמון בג'דה שבסעודיה.

בני הזוג בן עלי הם לא המנהיגים הגולים הראשונים שמוצאים מקלט בסעודיה. בעבר חי בג'דה הרודן מאוגנדה אידי אמין. גם נוואז שאריף, ראש הממשלה הפקיסטני שנאלץ לברוח מכוחות צבאו שלו, מצא מקלט בעיר הסעודית למשך שבע שנים.

מלבד שתי האחיות הנוצצות, לבן עלי יש עוד ארבעה ילדים, כולם מנהלים חיים בלי חשבון, בהתנהלות של מולטי מיליונרים. על פי הדיווחים, המשפחה הצליחה לשמור על מרבית הונה והיא כנראה תמשיך לנהל את חייה המושחתים, אבל עכשיו ייאלצו הילדים לחיות בחסותה של הגנה צמודה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפיכה בתוניסיה - סיקור מיוחד:

אנרכיה בתוניסיה: אלימות, ביזה וקרבות מול המצלמה

הישראלים שחולצו: "שיחדנו שוטר כדי להינצל"

כתב CNN מדווח: "הצבא יבלום ההפיכה"

20 ישראלים חולצו מתוניסיה

בחירות לנשיאות תוניסיה תוך 60 יום

תוניסיה: הנשיא הגולה נמלט לסעודיה

משפחת הנשיא התוניסאי נעצרה

לראשונה: מהפכה עממית במדינה ערבית

מהומות אלימות באלג'יר ובתוניסיה