הישראלים שחולצו מתוניסיה: "שיחדנו שוטר כדי להינצל"

אמש חולצו 20 מטיילים ישראלים שנקלעו למהומות הקשות בתוניסיה. בראיון ל"ידיעות אחרונות" הם מספרים על כך שנעצרו והצליחו להיחלץ בנס. "החיילים היו בלחץ אטומי וזה מה שהפחיד אותנו. הם כיוונו עלינו נשק דרוך ופחדנו שהם יירו עלינו", שיחזר אחד הישראלים

שתי קבוצות של מטיילים ישראלים חולצו בימים האחרונים מתוניסיה, זאת בעקבות חשש כבד לחייהם בשל המהומות הקשות שפרצו במדינה. בראיון לאיתמר אייכנר ב"ידיעות אחרונות" שיחזרו חלק מהישראלים את מעצרם על ידי אנשי הצבא המקומיים: "כיוונו עלינו נשק דרוך", הם מספרים.

עם פרוץ המהומות התברר כי בתוניסיה נמצאות שתי קבוצות של מטיילים ישראלים שהגיעו למקום בטיולים מאורגנים. אחת הקבוצות חזרה לארץ לפני מספר ימים, אך 20 מטיילים נוספים נעצרו על ידי הצבא המקומי, לאחר שהפרו את העוצר שהוטל.

לדברי מנחם עבאדי, אחד הישראלים שהיו במקום, הם ניסו להימלט לאזורים נטושים במדבר כדי להתרחק מהמהומות. "זו הייתה חוויה מפחידה של פעם בחיים", מספר עבאדי ומוסיף: "הסתרנו את הזהות הישראלית שלנו".

"פחדנו שהם יירו עלינו"

עבאדי המשיך וסיפר כי לאחר שניסו להסתתר כמה ימים הם נעצרו על ידי חיילים מצבא תוניסיה, שזיהו שהם ישראלים. "הם היו בלחץ אטומי וזה מה שהפחיד אותנו. הם כיוונו עלינו נשק דרוך ופחדנו שלהם יירו עלינו", הוא משחזר.

אך לבסוף הצליחו הישראלים להיחלץ גם מהמעצר: "לקחנו את אחד השוטרים ושיחדנו אותו", מגלה עבאדי, "ושכנענו את אחד המפקדים לקחת אותנו לג'רבה. "ההפגנות לא כוונו נגד תיירים, אבל כשאתה נתקע בהמון מוסת אתה לא יודע איך תצא מזה".

אמש הצליח משרד החוץ הישראלי לחלץ את הישראלים והטיסו אותם מהמדינה ברגע ששדות התעופה נפתחו לפעילות. היום הם צפויים לנחות בחזרה בישראל.

עשרות הרוגים, מעשי ביזה ושוד

אתמול חמש שכונות מרכזיות בתוניסיה נבזזו לחלוטין ועוצר הוטל על העיר, לאחר שהממשל איבד שליטה על ההמונים. לפחות 42 בני אדם נהרגו בשני בתי כלא, כשמאות אסירים ניסו להימלט.

האירועים האלה הצטרפו לשורה של מהומות אלימות בשבועות האחרונים שהגיעו לשיא הלילה כשנשיא המדינה ברח עם משפחתו. מי שתפס את מקומו הוא יושב ראש הפרלמנט שיחזיק בתפקיד עד לקיום בחירות חדשות בעוד חודשיים.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק