תוניסיה: משפחת הנשיא נעצרה

לאחר מהומות דמים שנמשכו שבוע, הודיע הערב נשיא תוניסיה כי הוא מפזר את ממשלתו. לאחר שהכריז על מצב חירום, הוא נמלט עם משפחתו לצרפת. בטוניסיה מדווחים כי קרובי משפחתו שנשארו במדינה נעצרו על ידי הצבא. את מקומו יתפוס יושב ראש הפרלמנט. 80 בני אדם נהרגו עד כה בהפגנות האלימות, ומצב חירום הוכרז במדינה

הפיכה בתוניסיה: אחרי שנשיא תוניסיה זינא אל אבידינא בן עלי הודיע היום על פירוק הממשלה והכריז על מצב חירום, הוא נמלט מהמדינה. על פי הדיווחים הנשיא נמלט יחד עם בני משפחתו לצרפת וקרובי משפחה שנישארו במדינה נעצרו על ידי הצבא.

את מקומו של הנשיא המודח יתפוס יושב ראש הפרלמנט ובעקבות פירוק הממשלה, צפויות להיערך במדינה בחירות כלליות בעוד חצי שנה. הכרזתו של הנשיא באה אחרי שבועות של מהומות בתוניסיה, בעקבות המשבר הכלכלי במדינה ומחאות האזרחים על עליית מחירים. במהלך השבוע החולף נהרגו בהתנגשויות בין כוחות הביטחון לבין המפגינים 80 בני אדם.

רק היום נהרגו בהתנגשויות בין המפגינים לבין כוחות-הביטחון 12 בני אדם. במדינה הוכרז מצב חירום ומדינות רבות בעולם פרסמו אזהרת מסע למדינה. למרות שפיזר את הממשלה, הנשיא לא הצהיר דבר בנוגע להישארותו בתפקיד, בו הוא אוחז ביד ברזל כבר יותר מ-23 שנים. המהומות במדינה החלו יום אחרי שהכריז הנשיא בטלוויזיה כי יפעל להורדת מחירי האוכל במדינה וכי ירחיב את החופש של האזרחים התוניסאים.

יום לאחר מכן, התאבד אזרח תוניסאי בן 26, לאחר ששוטרים החרימו את הסחורה בדוכן הפירות אותו הפעיל ללא רישיון. בעקבות ההתאבדות, יצאו ההמונים לרחובות. המחאה החלה בעוצמה נמוכה, אך במהרה הפכה לאלימה מאוד, כאשר שוטרים הפרוסים ברחבי המדינה פתחו בירי גז מדמיע לעבר מפגינים.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא:

לראשונה: מהפכה עממית במדינה ערבית

מהומות אלימות באלג'יר ובתוניסיה