דיווח: שרי חיזבאללה ובני בריתם יפרשו היום מממשלת לבנון

כלי תקשורת לבנוניים ובין-ערביים מדווחים הבוקר כי 11 שרים - של חיזבאללה, "אמל" ומישל עאון, החליטו לפרוש היום מממשלתו של סעד חרירי - באם זה לא יפעל לסיכול פרסום דוח חקירת חיסולו של אביו. חרירי בתגובה: "הם לא יפרשו. אין לנו את היכולת לטפל בסוגיה כה גדולה"

בדרך לרעידת אדמה בלבנון: שרי הממשלה מטעם חיזבאללה, "אמל" ומפלגתו של בן-בריתו של נסראללה מישל עאון - הודיעו כי יפרשו עוד היום מהממשלה, באם הממשלה לא תגביר מאמציה לסכל את פרסום מסקנות דוח ועדת החקירה בפרשת חיסולו של רפיק אל-חרירי.

כלי תקשורת לבנוניים ובין-ערביים מדווחים הבוקר כי המשבר הפנים-לבנוני על סף פיצוץ. בימים האחרונים קיימו 11 השרים בממשלה, המזוהים עם "זרם האופוזיציה", התייעצויות מרתוניות בסיומן החליטו כי יפרשו מהממשלה באם זו לא "תגביר מאמציה" לסיכול פרסום הדוח. אותם שרים הצהירו כי היוזמה הסעודית-סורית למניעת פרסום הדוח כשלה, וכעת הממשלה צריכה להחליט אם היא פועלת נגד פרסום הדוח.

"לא יוכל לשבת עם מי שרצח את אביו"

עם זאת, ראש הממשלה המכהן סעד חרירי, אינו מתרשם מאיומי השרים. "איני חושב שהם יתפטרו", אמר למקורביו, כפי שמדווח הבוקר העיתון הלבנוני "א-ספיר". "לממשלת לבנון אין את היכולת לטפל בסוגיה גדולה כל כך כמו בית הדין הבינלאומי לחקירת החיסול".

בעקבות ההדלפות מהחקירה, לפיהן תופנה אצבע מאשימה כלפי חיזבאללה באשמה לחיסול, העריכו לאחרונה פרשנים בעולם הערבי כי פרסום הדוח יביא לפרישתן של סיעות חיזבאללה ובנות בריתן מהממשלה הלבנונית. "סעד חרירי עצמו", העריכו גורמים בלבנון, "לא יוכל לשבת בממשלה עם גורמים האחראים למות אביו".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק