חמאס: מוכנים למשאל עם על הסכם שלום

לאחר שנים שבהם דבק בעמדה נוקשה כלפי ישראל, מנהיג החמאס איסמעיל הנייה משגר מסר חריג: "נסכים לקבל כל הסכם מדיני בגבולות 67 שיוסכם במשאל עם", אמר במסיבת עיתונאים בעזה. "חמאס יכבד את תוצאותיו של משאל עם, גם אם יעמדו בניגוד לעקרונותיו או לאידיאולוגיה שלו"

משנה כיוון? איסמעיל הנייה, היום (חדשות 2)

רוחות חדשות נושבות מעזה? מנהיג תנועת החמאס איסמעיל הנייה הצהיר היום כי ממשלתו תקבל הסכם שלום עם מדינת ישראל, בתנאי שיושג בהסכמת העם הפלסטיני, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

מדובר בהצהרה חריגה ביותר מצד הארגון, שדבק עד היום בעמדה קשיחה כלפי ישראל. "נסכים לקבל הסכם שיכלול מדינה פלסטינית בגבולות 1967 שבירתה ירושלים, שחרור כל האסירים הפלסטינים המוחזקים בישראל, ופתרון צודק לבעיית הפליטים", אמר הנייה במסיבת עיתונאים שקיים בעזה. הוא הוסיף כי "חמאס יכבד את תוצאותיו של משאל עם, גם אם יעמדו בניגוד לעקרונותיו או לאידיאולוגיה שלו".

אין זו פעם ראשונה שרעיון של משאל על הסכם שלום עתידי עם ישראל עולה על הפרק. לפני מספר חודשים הציע יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד לקיים משאל כזה, אך הנהגת החמאס דחתה אותו על הסף. מאז נמצא המשא ומתן בקיפאון בעקבות סירובה של ישראל להפסיק את הבנייה בהתנחלויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק