מדען גרעין אירני חוסל בפיצוץ מסתורי בטהרן

חיסול ממוקד באירן: הטלוויזיה האירנית מדווחת על שני פיצוצים שנשמעו הבוקר בלב טהרן, וגרמו למותו של מדען גרעין אירני בשם מג'יד שהריארי, ולפציעת 3 מבני משפחתו. בפיצוץ מקביל, נפצע באורח קשה מדען גרעין אחר. באירן מאשימים את ישראל: התקשורת דיווחה כי "הציונים רצחו במעשה טרור פלילי שני חוקרים בדרך לעבודתם"

חיסול ממוקד בלב טהרן: מדען גרעין אירני נהרג ומדען נוסף נפצע קשה בשני פיצוצים שאירעו בשני מוקדים בבירה האירנית, כך מדווחות הבוקר רשתות התקשורת באירן. על פי הדיווח, ההרוג הוא פרופסור מג'יד שהריארי מאוניברסיטת טהרן שפעל בכור הגרעיני במדינה.

כל העדכונים מהדלפות המסמכים באתר "ויקיליקס"

עדי ראייה דיווחו כי הפיצוץ הראשון התרחש במכונית תופת שבה ישבו הפרופסור עם אשתו ושני בני משפחה נוספים. המדען האירני נהרג במקום, ושלושת בני המשפחה נפצעו קשה. 

אלא שבכך לא תמה הדרמה. זמן קצר לאחר הפיצוץ הראשון, התקבל דיווח על קול פיצוץ עז שהחריד את העיר במוקד אחר. כוחות ההצלה המקומיים שהגיעו למקום, גילו מדען גרעין נוסף בשם עבדון עבאסי שנסע במכונית יחד עם אשתו. הטלוויזיה האירנית מדווחת כי השניים נפצעו באורח קשה בפיצוץ.

על פי הדיווחים בטלוויזיה האירנית, הפיצוץ הראשון אירע לאחר ששני רוכבי אופנוע התקרבו למכונית שבה נסעו שהריארי ואשתו, כשכל אחד מהאופנוענים מצמיד מטען לצד הרכב.

עדיין לא ברור מי עומד מאחורי החיסול, אך זהותם של ההרוגים והפצועים מצביעה על חשד לפעולה מכוונת נגד אותם אנשים שפועלים בגרעין האירני. באתר הרשמי של הטלוויזיה הממלכתית האירנית כבר נשמעים קולות שמפנים אצבע מאשימה אל מדינות המערב, שמנסות לחבל בתכנית הגרעין במדינה. זמן קצר לאחר האירוע דווח בטלוויזיה האירנית כי ""הציונים רצחו במעשה טרור פלילי שני חוקרים שהיו בדרך לעבודתם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק