היום: בחירות לפרלמנט במצרים

האם הבחירות האלה יהיו תחילת הסוף לשלטונו של חוסני מובארק במצרים? רק ימים יגידו. בינתיים, 40 מיליוני מצרים יוכלו לצאת ולהשפיע על עתידם, כאשר בשלטון חוששים מעוד התחזקות של תנועת "האחים המוסלמים", שהצהירה כי היא תפעל לביטול הסכם השלום עם ישראל

חשש מהתפרעויות ביום הבחירות, ארכיון (חדשות 2)

40 מיליוני מצרים בעלי זכות הצבעה יוכלו להגיע היום לקלפיות ברחבי המדינה, שם יצביעו עבור נציגיהם לבית הנבחרים. על פי ההערכות במצרים, רק כרבע מבעלי זכות ההצבעה יממשו את זכותם ויגיעו לקלפיות. אלה שיגיעו להצביע, ילוו באלפי אנשי ביטחון שינסו למנוע את הפרות הסדר וההתפרעויות הצפויות.

הבחירות הללו יעמדו בסימן התחזקותה הצפויה של תנועת "האחים המוסלמים", המתנגדת לשלטונו של חוסני מובארק, ויהוו יריית הפתיחה לקראת הבחירות לנשיאות בשנה הבאה. בשבועות האחרונים הצליחו תומכי האחים המוסלמים, חרף התנגדות השלטון, להוציא לפועל מספר הפגנות תמיכה גדולות שדוכאו בכוח על ידי שוטרים.

העיתון "ישראל היום" הביא הבוקר מדבריהם של בכירים בתנועת האחים המוסלמים, שאמרו כי בתנועה שמו לעצמם למטרה "להיפטר מהרעות החולות ששלטון מובארק הביא למצרים, ובראשן הברית המסוכנת עם ישראל וארה"ב. בתנועה מאיימים כי אם תנצח בבחירות, היא תפעל לביטול הסכם השלום שנחתם עם ישראל בשנת 1979.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק