סעודיה: 149 אנשי אל-קעידה נעצרו

נלחמים בטרור: בשמונת החודשים האחרונים עצרו השלטונות בערב הסעודית 149 אנשי אל-קעידה - כך מפרסם היום משרד הפנים הסעודי. פעילי הטרור היו מאורגנים ב-19 תאים שונים של הארגון ועסקו בתכנן מתקפות על מבני הממשל, הריגת אנשי צבא וגם עיתונאים

פעילי אל קעידה (AP)

כוחות הביטחון בערב הסעודית עצרו 149 אנשים, בעלי קשרים לכאורה לארגון אל-קעידה, כך מפרסם היום משרד הפנים הסעודי. הגנרל מנסור אל-טורקי, דובר משרד הפנים, אמר כי הפעילים תכננו להרוג בכירי ממשל, אנשי כוחות הביטחון וגםעיתונאים.

"המניעים שלהם הם הפצת אידיאולוגיה של שנאה בתוך ומחוץ לממלכה", אמר אל-טורקי. המעצרים בוצעו בשמונת החודשים האחרונים. העצורים היו מחולקים ב-19 תאי טרור פעילים ברחבי המדינה. יחד עם הפעילים נתפס גם כסף רב: 2.4 מיליון ריאל - כ-600 אלף דולרים.

בין 149 העצורים יש גם אזרחים תימנים ומצרים. "לתאים יש קישורים חיצוניים", אמר אל-טורקי בהתכוונו לשלוחות אל-קעידה בתימן, סומליה ואפגניסטן. הפעילים היו מעורבים בגיוס כספים לטרור, מיפוי מבני ממשל לצורך תקיפה, אימונים בנשק, וגם ייצור רימוני יד.

לדברי אל-טורקי, הם ניסו להשתמש בתקופת החאג' כדי לגייס פעילים חדשים. הם גייסו גם דרך האינטרנט והשתמשו בכינויים כמו: "רוצח", "אהבת האל", "מהגר-אריה", ו"הזר". בין העצורים - גם אישה אחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק