"איחוואן בוק": הפייס של האחים המוסלמים

האחים המוסלמים במצרים מתכוננים לבחירות, לא רק בהפגנות או בקריאות שמתנגדות למשטר הקיים, עכשיו המאבק עובר גם לרשת - עם אתר חברתי חדש, "איחוואן בוק", או "האחים-בוק"

דף הכניסה ל"איחוואן בוק" (חדשות 2)

ארגון "האחים המוסלמים" במצרים מתכונן לבחירות הקרבות: ביום שבו אמור "פייסבוק" להיכנס גם לעולם המיילים, השיקו אנשי הארגון אתר חברתי חדש ששמו "איחוואן בוק", או "האחים-בוק". המטרה של הקבוצה המוסלמית היא ליצור אחדות בין המוסלמים ולא רק במצרים.

ב"איחוואן בוק", שנראה דומה מאוד בתוכן ובעיצוב לאתר הפייסבוק, ניתן להביא ציטוטים מהחוקים המוסלמים ומהשריעה במהלך שיחת טקסט. התמונות יותר צנועות ולא תמצאו שם פרסומות או משתמשים שמקדמים מוצרים מערביים.

יזמי ה"איחוואן בוק" טוענים שהגולשים המוסלמים יכולים להיות יותר חופשיים באתר החדש, הם מודעים לכך שיש 500 מיליון חברים בפייסבוק ושיהיה קשה למשוך משם את המשתמשים - גם את אלו המוסלמים. אבל עבורם , גם מעבר של כמה אלפים, כהתחלה, עונה על השאיפות.

הם מבטיחים שהאתר החדש ישמש את המאמינים, את תומכי האיסלאם, בדיונים, וגם בתיאום הפגנות ופעולות נגד המשטר המכהן.

האחים המוסלמים יצאו כבר בעבר ביוזמות אינטרנטיות דומות. הם פתחו אתר דומה ליוטיוב, שנקרא באופן מקורי "א-חוואן טיוב", ועוד אתר מקביל לוויקיפדיה (איחוואן-פדיה?) שנמצא בבנייה ומרחיב במידע על נושאים שבליבו של האיסלאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק