אירן מתרגלת מתקפה מהאוויר על מתקני הגרעין

מתכוננים לתקיפה מהאוויר? אירן הודיעה כי תערוך החל מיום שלישי הקרוב תרגיל אווירי רחב היקף שמטרתו על פי הדיווחים - היערכות למתקפה אווירית על מתקני הגרעין של המדינה. בתרגיל ייחשף גם ככל הנראה מכ"ם חדש שפועל לטווח של 2900 ק"מ

כוחות צבא אירן מקיימים השבוע תרגיל אווירי ענק שיימשך חמישה ימים - כך מדווחת היום הטלוויזיה האירנית. במוקד התרגיל עומדת, על פי הדיווחים, היערכות הצבא האירני למתקפה אווירית על אתרי הגרעין במדינה.

כלי התקשורת באירן דיווחו כי חיל האוויר האירני מתכנן לחשוף בתרגיל בין היתר מערכת מכ"ם "חדשה וסודית", שפועלת לטווח של 2900 ק"מ. התרגיל יצא לדרך היום, שנה אחת בדיוק לאחר התרגיל האווירי האחרון במדינה.

אירן מקיימת תרגילים בסדר גודל דומה בכל פעם שהממשל מעוניין לחשוף מערכות נשק חדשות. ברוב המקרים, האירנים מדווחים על יכולות שלא ניתן לאמת.

"כל מערכות ההגנה החדשות והישנות יפעלו בתרגיל"

מפקד מערך הנ"מ בחיל האוויר האירני, הגנרל אחמד מיקאני, אמר לטלוויזיה האירנית שהתרגיל המכונה "מגן השמיים 3" והוא מכסה את כל המרחב האווירי של המדינה. לדבריו, כל מערכות ההגנה החדשות והישנות יפעלו בתרגיל, כולל מערכות נגד מטוסים שעברו שדרוג על ידי הצבא האירני.

הגנרל מיקאני ניצל את מסיבת העיתונאים לקראת התרגיל כדי לתקוף את ה"יישות הציונית". "הם לא הצליחו אפילו לנצח את חיזבאללה וחמאס, שהם רק חלק קטן מהכוח שלנו, ולכן (הישראלים) לא בעמדה של לאיים על הרפובליקה האיסלאמית של אירן".

שר ההגנה האירני, אחמד וחידי, אמר לאחרונה שאירן מתכננת לייצר טילים ארוכי טווח בסיוע ממדינה זרה, זאת כתחליף למערכת טילי ה-S-300 המתקדמת אותה סירבה רוסיה לספק לאירנים. "אנחנו בונים כל מה שאנו צריכים כאן במדינה והקמת מערכת טילי הגנה במדינה כבר פועלת", אמר אחמד וואהידי שהביע אכזבה מביטול העסקה עם רוסיה.

גנרל בכיר במשמרות המהפכה אמר בשבוע שעבר כי אירן מתכוונת לבחון בקרוב את הגירסה שלה לטילי ה-S-300 הרוסיים. בשלב זה לא ברור אם המערכת האירנית בודקת את הטילים החדשים בתרגיל .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק