חוקי צניעות? מצבות בצורה של איברי מין הן אטרקציה באירן

הממשל באירן מעולם לא נראה ליברלי יותר: אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר במדינה המוסלמית הקיצונית הוא בית קברות בו מטיילים המבקרים בין כ-600 מצבות המעוצבות בצורת איברי מין. מדובר ככל הנראה באתר קבורה עתיק של שבט מהגיע מהודו לפני עליית האיסלם. האם אחמדיניג'אד יגיע לביקור?

האתר ההיסטורי (חדשות 2)

חוקי צניעות קשוחים? לא בכל מקום. אירן אמנם ידועה כמדינה שמרנית בעלת חוקי צניעות קשוחים, אך מתברר שכשמדובר בארכיאולוגיה - משטר האייתוללות כבר לא מתבייש.

אלפי תיירים מבקרים מדי שנה בבית הקברות ההיסטורי "חאליד נאבי". מדובר באתר ייחודי בו מעוצבות מצבות האבן בצורה של איברי מין גבריים ונשיים בגדלים שונים. האתר ההיסטורי שבצפון מזרח המדינה הפך לאבן שואבת בעיקר עבור תיירים שמבקרים במדינה. התיירים הנבוכים מטיילים כשם בין כ-600 איברים זקורים בגאווה.

"הקברים שייכים ככל הנראה לבני עם שישי שהתגורר באזור עוד לפני עליית האסלאם", הסביר אלירזה האסר נאווי, בין הארכיאולוג האירנים היחידים שחקרו את הקברים המוזרים. "נראה כי חלק מהשבטים שהגיעו לאזור דרך מהודו בחרו להנציח בצורה זו את יקיריהם", הוסיף הארכיאולוג.

שאלה מעניינית שנותרה תחת מעטה מסתורין היא מדוע חלק מהפינים גדולים וחלק קטנים? אלירזה מציע כמה אפשרויות. "גודל הפין עשוי לשקף את העושר של בעליו, אולי את הגיל". אפשרות נוספת היא אולי שהפינים פשוט מתכווצים שהם רואים את השלטון הנוכחי באירן.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק