"גיסו של אסד מעורב בחיסול חרירי"

טביעות אצבע סוריות: מומחים בארץ ובארצות הברית מעריכים כי בין הנאשמים ברצח ראש ממשלת לבנון לשעבר חרירי יהיה גם גיסו של נשיא סוריה ומפקד המודיעין הסורי לשעבר, הגנרל עאסף שאוקת. בינתיים גוברת המתיחות לקראת פרסום מסקנות ועדת החקירה והחשש מניסיון הפיכה צבאית של חיזבאללה בלבנון

האם גיסו של אסד מעורב בחיסול חרירי? (חדשות 2)

החבל מתהדק: בעוד כחודש יתפרסם הדו"ח שיקבע מי רצח את ראש ממשלת לבנון לשעבר חרירי בפבואר 2005 והרוחות ממשיכות לנשוב לכיוון סוריה. מומחים בישראל ובחו"ל טוענים כי בין הנאשמים יהיה גם הגנרל הסורי עאסף שאוקת, גיסו של הנשיא בשאר אסד, כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

שאוקת נשוי לבושרה, אחותו הבכורה של אסד. עד לפני שנה הוא כיהן כראש מנגנון המודיעין הסורי. מומחים שונים טוענים כי הנשיא אסד הדיח אותו מתפקידו כמחווה לנשיא ארה"ב ברק אובמה שנוטה להוביל קו של התפייסות עם דמשק. עם זאת, כיום מפקד שאוקת על יחידת "אל-קודס" שאחראית לביצוע מבצעים ופיגועים בחו"ל מטעם משמרות המהפכה האירנים.

בין השמות הנוספים, בהם צפוי לנקוב ראש ועדת החקירה דניאל בלמור, צפויים להיות גם עימאד מורנייה, גיסו מוסטפה בדר א-דין והגנרל האירני קאסם סולימני. הם יואשמו בכך שהיו אחראים לשיגור יחידת החיסול שהטמינה את מטען הנפץ שחיסל את חרירי. גורמים אמריקנים טוענים כי הדו"ח צפוי לנקוב בארבעה שמות נוספים של אנשי חיזבאללה שעבדו תחת מורנייה.

פרסום דו"ח ועדת החקירה מעורר דאגה רבה בעולם. החשש הוא שעם פרסומו יבצע שחיזבאללה הפיכה צבאית בלבנן. בסוף השבוע האחרון התכנסו באירופה נציגים בכירים מלבנון צרפת, ישראל וארצות הברית כדי לדון בסוגיה, אולם עדיין לא ברור אילו צעדים יינקטו בנושא.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק