מנהיג אל-קעידה בתימן: "זה או אנחנו או ארה"ב"

איימן אל-עוולאקי, המבוקש מספר 1 בתימן, ומי שעומד מאחורי שליחת מטעני הנפץ בשבוע שעבר לארה"ב, מפרסם קלטת וידאו חדשה - בה הוא קורא להשמיד את ארצות הברית. "האמריקנים הם מפלגה של שטנים", הוא אומר ותוקף גם את מנהיגי ערב: "גם הם מושחתים"

מאיים ממקום המסתור: מנהיג ארגון אל-קעידה בתימן, אנוואר אל עוולאקי, קורא היום להרג אזרחים אמריקנים בקלטת וידאו חדשה שפורסמה באתרי אינטרנט איסלאמיים. אל-עוולאקי, יליד ארצות הברית, אמר בקלטת כי האמריקנים הם "מפלגת שטנים" ולכן לא דרושה הרשאה דתית מיוחדת לרצוח אותם.

"זה אנחנו או הם", אמר אל-עוולאקי בסרטון בן 23 הדקות, שזכה לשם "להבהיר וליידע את המין האנושי". "המנהיגים הערבים בכלל והתימנים בפרט מושחתים. הגיעה העת לשלטון אנשי הדת".

"מלכים, אמירים ונשיאים לא כשירים להוביל את האומה, או אפילו עדר כבשים", תקף מנהיג ארגון אל-קעידה בתימן ששמו נקשר כאחד היוזמים הרוחניים של מתקפת מטעני החבלה שיצאה מתימן והייתה אמורה להתפוצץ בארה"ב. "אם המנהיגים מושחתים, למלומדים תהיה האחריות להוביל את האומה".

הדמות הרוחנית של ניסיונות הפיגוע

שמו של אל-עוולאקי הועלה כמי שהנחה את המחבל שתכנן לבצע את הפיגוע במטוס "דלתא" בשנה שעברה, וגם את הפיגוע שתוכנן בכיכר "טיימס" בניו יורק השנה. כמו-כן, מעריכים בארצות הברית כי אל-עוולאקי נתן הנחיות גם לפסיכיאטר בצבא האמריקני, שירה למוות ב-13 בני אדם בבסיס צבא ארה"ב בפורט סמות', טקסס.

לדברי החוקרים, מאז ששב אל עוולאקי לתימן ב-2006, הוא עבר מלהוות מקור השראה לפעילות שטח של ממש מטעם אל קעידה. ביום שישי האחרון, נטל הארגון בראשו הוא עומד אחריות לשליחת מטעני הנפץ לארצות הברית, ובמקביל הוציא שופט תימני צו מעצר אל-עוולאקי - חי או מת.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק