ה"מרמרה": עכשיו התערוכה בעזה

חמישה חודשים אחרי התקרית האלימה, מוצגת בעזה תערוכת דגמים המדמה את השתלטות כוחות השייטת על ה"מרמרה". בעזרת מודלים של טנקים, מטוסים ודחפורים של צה"ל , מבקש אמן פלסטיני להדגים מה קרה באותה תקרית אלימה בלב ים

אחרי ההשתלטות: שלב התערוכה (חדשות 2)

ההשתלטות על ה"מרמרה" – עכשיו התערוכה: ברצועת עזה מוצגת בימים האחרונים תערוכת דגמים יוצאת דופן, בה מוצגת השתלטות כוחות השייטת על ה"מרמרה" שניסתה להגיע לרצועה ב-31 במאי השנה.

האמן הפלסטיני עבד אל-לטיף א-סווידי החל לעבוד על פרטי התערוכה כבר לאחר מבצע "עופרת יצוקה" ובנה מודלים של טנקים, מטוסים ודחפורים של צה"ל. הוא מציג גם אותם בתערוכה, אך בעקבות אירועי ה"מרמרה", החליט להוסיף להם עוד מספר דגמים, ולהציג גם את התקרית הזו בתערוכה.

בימים אלו עובדים בטורקיה על צילומו של סרט בנושא ההשתלטות על ה"מרמרה" – שצפוי לצאת לאקרנים בינואר 2011. לאחרונה אף פורסמו באתרי אינטרנט תמונות ראשונות מהסט של הסרט – שייקרא "עמק הזאבים – פלסטין".

באוגוסט האחרון, חודשיים לאחר התקרית, עגנה ב"מרמרה" בנמל טורקי. זאת, לאחר מסע שארך יום וחצי. הטלוויזיה הטורקית שידרה תמונות של הספינה מגיעה לנמל איסכנדרון, יחד עם עוד שתי ספינות טורקיות שנטלו חלק במשט האלים.

שלוש הספינות את נמל חיפה, מלוות בצוות טורקי מיוחד שהגיע לישראל על מנת לגרור אותן בחזרה לטורקיה. זאת, לאחר שבועות רבים בהם התעקשה ישראל שלא לשחרר את הספינה - חרף המחאה הטורקית. היו אף שהציעו להפוך אותה לאטרקציה תיירותית אל מול חופי חיפה. בסופו של דבר, לאחר מגעים אינטנסיביים ולחץ טורקי, החליט הדרג המדיני להשיב את הספינות לטורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק