הכלה הסורית: בת 3 התארסה לבן 5

כנראה שאלו האירוסין המוקדמים ביותר בעולם. שני ילדים, הוא בן חמש והיא בת שלוש בלבד, ערכו טקס אירוסין בסוריה. "הם פשוט מאוהבים", אומרים ההורים ומסבירים כי השניים נפגשו בטיול משותף ומאז לא נפרדו

חאלד והאלה. מאוהבים? (חדשות 2)

נולדו האחת לשנייה, או שאולי היחסים התפתחו בין החלפת החיתולים למשחקי הנדנדה? שני ילדים סורים הם כנראה הזוג הצעיר ביותר שהתארס אי פעם בעולם.

חאלד בן החמש החליט "מרצונו החופשי" לשאול את האלה, רק בת שלוש, את השאלה הקשה, אחרי חופשה רומנטית יחדיו.

בני המשפחה של שני הזאטוטים לא רק מתייחסים לאירוסין ברצינות, הם גם מתעקשים על כך ששני הילדים מאוהבים וכבר מתכננים את החתונה - בעוד 10 שנים. אז חאיד יהיה כבר גדול, בן 15, והאלה תהיה בת 13.

ההורים אירגנו את טקס האירוסין בביתם שבעיר חומס, כ-130 קילומטרים צפונית לדמשק. הם הזמינו את חברי המשפחה ואפילו קנו טבעות שהילדים החליפו ביניהם, ממש כמו גדולים.

"כמה חמוד?! לא, כמה מגוחך!"   

אביו של חאלד, ג'ומע, אמר שבנו התאהב בהאלה במהלך טיול משותף של שתי המשפחות בעיר הנמל לטקיה. "הוא היה כל כך מאוהב אחרי שבילה עם חברתו הצעירה, הוא לא הסכים לחזור לגן הילדים, רק אם האלה תבוא איתו".

ג'ומע התחייב לממן את בני הזוג העתידיים לפני ואחרי החתונה. הוא מספר שאשתו דיברה עם משפחתה של האלה אחרי הטיול המשותף, ושמעה מהמשפחה שהילדה "מפתחת סימפטומים דומים לאלו של חאלד ושהיא מעוניינת לקדם את נושא הנישואין של השניים".

נישואי ילדים הם תופעה נפוצה במספר תרבויות מסביב לעולם, אבל סוריה היא לא אחת מאותן 30 מדינות שמוזכרות בדוחות האו"ם כמדינה בה יש נישואי כפייה. בבלוג סורי בשם "נגד הזרם" אישה בשם בושרה כתבה כי "במקום לעשות את מה שהורים רבים עושים, צוחקים על זה ומייחסים את זה לגישה הילדותית של השניים, הם החליטו לערב את אמה של האלה ולקנות שתי טבעות , כמה... חמוד?! לא לא - כמה מגוחך!". 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק