"החשוד בחיסול מבחוח נעצר בקנדה"

מפקד משטרת דובאי הודיע היום על מעצר חדש בפרשת חיסולו של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח - הפעם בקנדה. חלפאן אמר לכתב רשת "אל-ג'זירה" כי העצור הוא אותו אדם שנראה בצילומי האבטחה המפורסמים כשהוא יוצא מהמעלית בחולצה לבנה. זהו העצור השלישי בשבועות האחרונים במעורבות בפרשה

מפקד משטרת דובאי דאחי חלפן תמים אמר הבוקר לרשת אל ג'זירה כי חשוד נוסף במעורבות ברצח בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח נעצר בקנדה. חלפן הוסיף כי החשוד שנעצר הוא אותו אדם שנקלט במצלמות האבטחה בבית המלון יוצא מהמעלית עם חולצה לבנה.

זהו המעצר השלישי בפרשה בשבועות האחרונים, עליו הודיע מפקד משטרת דובאי. לאחר שנחשף בשבוע שעבר כי אחד המחסלים השתמש בשמו של חלל מלחמת יום כיפור, טען חלפן שאחד החברים בחוליית החיסול של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח נעצר במדינה מערבית לפני כחודשיים.

דבריו של הגנרל דאחי חלפאן תמים פורסמו בעיתון במדינה, שם טען הגנרל הבכיר במשטרה ומי שהפך ל"דובר" הפרשה כי האיש שנעצר "שיחק תפקיד חשוב מאוד בחיסול". עם זאת, בדיווח לא צוין איפה האיש נעצר או מי הוא.

שבועיים לפני כן הודיע חלפן על עוד חשוד שנעצר במעורבות ברצח בכיר חמאס. לדברי חלפן, שצוטט בראיון לעיתון "אתיחאד" היוצא לאור באמירויות, גם באותו מקרה נעצר החשוד באחת ממדינות המערב.

המוסד מאיים על מפקד המשטרה?

חלפן הוסיף כי מאז תחילת חקירת הפרשה, קיבל מספר איומים על חייו, כאשר לטענתו מאחורי שניים מהם עומד המוסד הישראלי. לדבריו, האיום הראשון הגיע אליו לפני כמה שבועות, לאחר שחשף צילומים מזירת הרצח שחשפו את פרטי הפעולה בדובאי.

חלפן טען כי הרשויות במדינה הצליחו לאתר את מקור אחת השיחות ולקשור אותה למוסד הישראלי. לדבריו, גם המקור מאחורי השיחה השנייה אותר, אך הוא סירב לחשוף את זהותו.

וול סטריט ג'ורנל: חשוד בחיסול השתמש בזהות חלל צה"ל

נזכיר כי בסוף השבוע שעבר דיווח המגזין "וול סטריט ג'ורנל" בתחקיר שערך על המבוי הסתום שבו נמצאת חקירת חיסולו של בכיר חמאס. על פי התחקיר, חשוד מרכזי בפרשה, אדם בעל דרכון בריטי בשם כריסטופר לוקווד, הציג את עצמו כ"יהודה לוסטיג", מי שנפל במערכה ב-1973.

את התחקיר של המגזין האמריקני פרסם עיתון הארץ, שהוסיף כי במשטרת דובאי מנהלים מצוד אחר לוקווד, בתקווה שמעצרו יוכל לשפוך אור על פרטים נוספים בפרשה. עוד דיווח העיתון כי מבדיקה שערך עולה כי לוסטיג רשום בישראל כרווק שמתגורר בכתובת פיקטיבית בקיוסק ברחוב אלנבי בתל אביב.

מהתחקיר עולה כי הגורמים שעמדו מאחורי הפעולה גנבו את זהותו של לוסטיג ז"ל, גם הוא אזרח בריטי במקור, כדי להנפיק דרכון בריטי אותנטי עבור לוקווד.

בנוסף, נטען בתחקיר של ה"וול סטריט ג'ורנל", כי קיים ספק רב אם האחראים לחיסול אכן ייתפסו ביום מן הימים. דובאי והאינטרפול, יחד עם בריטניה וצרפת, שדרכוני אזרחיהן זויפו, נקלעו לקשיים בחקירה וארה"ב מסרבת לשתף פעולה.

"כדאי שתשמור על הגב שלך"

"כדאי שתשמור על הגב שלך, אם אתה מתכוון להמשיך לשמור בלשון משוחררת", סיפר חלפן כי נאמר לו בשיחה הראשונה. השיחה השנייה, לעומת זאת, לא הגיעה אל חלפן עצמו, אלא אל אחד מקרוביו. באותה שיחה, כך סיפר מפקד המשטרה, נמסר לקרוב משפחתו כי על חלפן לשמור על שתיקה, פן יאונה לו רע.

חלפן סיפר עוד כי מאז החל בחקירת מקרה החיסול, קיבל מספר איומים על חייו, והאשים בכך את המוסד הישראלי. הוא ציין כי האיום הראשון הגיע אליו כמה ימים אחרי שחשף צילומים מזירת הרצח, שחשפו את פרטי הפעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

דובאי: עצרנו חשוד בכיר בחיסול אל-מבחוח

מחסל מבחוח - חלל במלחמת יום הכיפורים?

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2