דיווח: ארדואן ייפגש עם אחמדינג'אד בביירות

שעות ספורות בלבד לאחר נחיתתו של נשיא אירן בלבנון, מדווחים כלי התקשורת הערביים כי ייתכן שביקורו יוארך ביום נוסף, ויסתיים ביום שישי. באותו היום, על פי הדיווחים, יגיע לביירות גם ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, למה שכבר מכונה "פסגה אירנית-טורקית-לבנונית"

האם תנצל טורקיה את ביקורו של אחמדינג'אד בלבנון להתקרבות נוספת לציר הרשע? מקורות דיפלומטיים לבנוניים אומרים היום כי ייתכן שראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן יגיע לביקור בלבנון ביום שישי, וייפגש עם נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד - שיאריך את שהותו בלבנון ביום אחד.

על פי הדיווח בכלי התקשורת הלבנוניים, ובהם גם רשת הטלוויזיה של חיזבאללה, שוקל הנשיא האירני להישאר עד יום שישי בלבנון, אך עם זאת תולה את הארכת שהותו בהגעתו של ארדואן.

"אם ארדואן יגיע, תיערך פסגה לבנונית-אירנית-טורקית", צוטטו הגורמים הדיפלומטיים בלבנון. רק השבוע ערך ראש ממשלת טורקיה ביקור בזק בסוריה, ונועד עם הנשיא אסד. השניים ערכו מסיבת עיתונאים משותפת - ומשם המשיך ארדואן לביקור רשמי בפקיסטן.

כבוד מלכותי לנשיא האירני

הנשיא מחמוד אחמדינג'אד נחת בשעה 8:00 בבוקר בנמל התעופה הבינלאומי של ביירות, שם התקבל בחמימות על ידי יו"ר הפרלמנט השיעי נביה ברי, נציגי חיזבאללה, ומאות לבנונים נלהבים עם דגלי אירן בידיהם. לאחר מכן המשיך אחמדינג'אד בשיירה רשמית שנסעה ברחובות ביירות, עד שהגיע לארמון הנשיאות הלבנוני לפגישה עם מישל סולימאן.

יחד עם אחמדינג'אד הגיעו גם שר החוץ האירני מותקי, מפקד משמרות המהפכה מוחמד עלי ג'עפרי ועשרות אנשי אבטחה אירניים. אלפים ליוו מצדי הדרך את השיירה האירנית במסעה משדה התעופה של ביירות אל מרכז העיר, כשהנשיא האירני מציץ מגג הג'יפ שבו הוא נוסע ומנופף לקהל הרב. בהמשך הגיע אחמדינג'אד לארמון הנשיאות בבעבדא, שם הוא נפגש עם נשיא לבנון מישל סלימאן.

את ביקורו של אחמדינג'אד בלבנון אנו מעבירים בשידור חי ובלעדי כאן בערוץ החדשות, כשאת השידור ילוו פרשני חדשות 2.

ביקור אחמדינג'אד בלבנון - סיקור מיוחד:

שידור חי: אחמדינג'אד מבקר בלבנון

כל הפרטים על ביקור אחמדינג'אד בלבנון 

אחמדינג'אד מוותר על השלכת האבנים על ישראל

נסראללה יצא מהבונקר - ונטע עץ

חיזבאללה: אירן החזירה את לבנון לתקופה שלפני המלחמה