איום בלבנון: "אחמדינג'אד לא ישוב כשם שבא"

ערב ביקורו של נשיא אירן בלבנון, מאיים ארגון סוני חמוש לפגוע במחמוד אחמדינג'אד במהלך הביקור. "הביקור מהווה איום ממשי על כל סוני היושב בה", נכתב בהודעה של ארגון "גדודי עבדאללה עזאם". "הכריזו עלינו מלחמת חורמה - נגיב בכל מקום"

איומים יוצאי דופן, ערב ביקורו של נשיא אירן בלבנון: ארגון לבנוני סוני מאיים לפגוע במחמוד אחמדינג'אד במהלך ביקורו הצפוי להתחיל מחר במדינה, ושיימשך יומיים. "הביקור מהווה איום ממשי על כל סוני היושב בה. נפעל כך שאחמדינג'אד לא ישוב כשם שבא", נכתב בהודעה שפורסמה על ידי הארגון הסוני החמוש "גדודי עבדאללה עזאם".

"נעשה הכל כדי למנוע את מימוש מזימותיו של אחמדינג'אד", נמסר עוד באיום המפורש. בהודעה הופנתה אצבע מאשימה לחיזבאללה השיעי, בטענה כי הוא "פועל למימוש המזימה הפרסית, להפוך את לבנון למדינה שיעית שתנוהל על ידי אירן". בהמשך נכתב עוד: "הכריזו עלינו מלחמת חורמה. נגיב בכל מקום - בבירות ואפילו בבינת ג'ביל ובכפר קאנא".

במקביל, נשלמת ההיערכות בדרום לבנון לקבלת הפנים המפוארת שמתכנן חיזבאללה לנשיא האירני. אחמדינג'אד יפתח את ביקורו בבירות, בפגישות עם הנשיא מישל סולימאן, ראש הממשלה סעד חרירי ויו"ר הפרלמנט נביה ברי. לאחר מכן יסייר בפרבר הדרומי של בירות ומשם יפנה דרומה - לסיור במעוזי חיזבאללה סמוך לגבול.

חרירי בביקור בהול בקהיר

בלבנון דווח כי אנשי "משמרות המהפכה" של אירן נמצאים כבר זמן רב במדינה, ומשלימים את הסידורים הביטחוניים להגעתו של הנשיא. זאת, בשיתוף פעולה עם פעילי חיזבאללה - שיקחו חלק אף הם באבטחת הפמליה הנשיאותית מאירן.

על רקע המתיחות הגוברת במדינה לרגל הביקור, נפגש אמש ראש ממשלת לבנון חרירי עם נשיא מצרים חוסני מובארק. חרירי יצא לביקור בזק בקהיר, ועל פי דיווחים בכלי תקשורת ערביים שוחח עם מובארק ועם שר החוץ המצרי אחמד אבו אל-רייט, בין היתר גם בהשלכות שעלולות להיות לביקורו של אחמדינג'אד בלבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהביקור הצפוי? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביקור אחמדינג'אד בלבנון - סיקור מיוחד:

כל הפרטים על ביקור אחמדינג'אד בלבנון 

אחמדינג'אד מוותר על השלכת האבנים על ישראל

נסראללה יצא מהבונקר - ונטע עץ

חיזבאללה: אירן החזירה את לבנון לתקופה שלפני המלחמה