דיווח בלבנון: "מרגל ניסה להעביר מידע על ארד"

העיתון א-ספיר היוצא לאור בלבנון מדווח כי נעצר במדינה אדם שאסף מידע על רון ארד עבור ישראל. בנוסף נעצרו 2 מרגלים אחרים. מעצרים גם בדובאי: בנסיכות טוענים כי עצרו אדם ש"שיחק תפקיד חשוב מאוד בחיסול" של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח

מספר מעצרים בוצעו בלבנון. בחודשים האחרונים התבצע גל מעצרים במדינה, ולפי העיתון "א-ספיר", בין העצורים ישנם גם שלושה חשודים במסירת מידע על מפעלים עבור ישראל.

מקורות נוספים דיווחו שהצבא הלבנוני חשף אדם שביקש לספק מידע על הנווט הישראלי השבוי, רון ארד.

דובאי: עצרנו חשוד בכיר בחיסול אל-מבחוח

לאחר שנחשף כי אחד המחסלים השתמש בשמו של חלל מלחמת יום כיפור, טוענת היום משטרת דובאי שאחד החברים בחוליית החיסול של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח נעצר במדינה מערבית לפני כחודשיים.

דבריו של הגנרל דאחי חלפאן תמים פורסמו היום בעיתון במדינה, שם טען הגנרל הבכיר במשטרה ומי שהפך ל"דובר" הפרשה כי האיש שנעצר "שיחק תפקיד חשוב מאוד בחיסול".

עם זאת, בדיווח לא צוין איפה האיש נעצר, או מי הוא - רק שהוא נעצר לפני כחודשיים במדינה מערבית.

וול סטריט ג'ורנל: חשוד בחיסול השתמש בזהות חלל צה"ל

חשוד בהתנקשות במחמוד אל-מבחוח השתמש בזהות של חלל צה"ל מיום כיפור, כך דיווח בסוף השבוע המגזין "וול סטריט ג'ורנל" בתחקיר שערך על המבוי הסתום שבו נמצאת חקירת חיסולו של בכיר חמאס. על פי התחקיר, חשוד מרכזי בפרשה, אדם בעל דרכון בריטי בשם כריסטופר לוקווד, הציג את עצמו כ"יהודה לוסטיג", מי שנפל במערכה ב-1973.

את התחקיר של המגזין האמריקני פרסם עיתון הארץ, שהוסיף כי במשטרת דובאי מנהלים מצוד אחר לוקווד, בתקווה שמעצרו יוכל לשפוך אור על פרטים נוספים בפרשה. עוד דיווח העיתון כי מבדיקה שערך עולה כי לוסטיג רשום בישראל כרווק שמתגורר בכתובת פיקטיבית בקיוסק ברחוב אלנבי בתל אביב.

מהתחקיר עולה כי הגורמים שעמדו מאחורי הפעולה גנבו את זהותו של לוסטיג ז"ל, גם הוא אזרח בריטי במקור, כדי להנפיק דרכון בריטי אותנטי עבור לוקווד.

הפרטים החדשים מציירים תמונה שונה בתכלית מזו שהציג עד כה מפקד משטרת דובאי דאחי חלפן תמים. על פי הפרסומים, למעט מעצרו של אורי ברודצקי, ששוחרר בינתיים, ומעצרם של שני פלסטינים שלא סיפקו מידע בעל ערך, טרם אירעו התפתחויות משמעותיות בחקירה.

בנוסף, נטען בתחקיר של ה"וול סטריט ג'ורנל", כי קיים ספק רב אם האחראים לחיסול אכן ייתפסו ביום מן הימים. דובאי והאינטרפול, יחד עם בריטניה וצרפת, שדרכוני אזרחיהן זויפו, נקלעו לקשיים בחקירה וארה"ב מסרבת לשתף פעולה.

"כדאי שתשמור על הגב שלך"

לפני כשבועיים הודיע מפקד משטרת דובאי כי חשוד נוסף נעצר במעורבות ברצח בכיר חמאס בחודש ינואר השנה. לדברי חלפן, שצוטט בראיון לעיתון "אתיחאד" היוצא לאור באמירויות, נעצר החשוד באחת ממדינות המערב וכי בכוונתו להוציא לו צו מעצר לצורך הסגרתו למדינה. ככל הנראה, התכוון אז חלפן לאותו לוקווד הבריטי.

חלפן הוסיף כי מאז תחילת חקירת הפרשה, קיבל מספר איומים על חייו, כאשר לטענתו מאחורי שניים מהם עומד המוסד הישראלי. לדבריו, האיום הראשון הגיע אליו לפני כמה ימים, לאחר שחשף צילומים מזירת הרצח שחשפו את פרטי הפעולה בדובאי.

חלפן טען כי הרשויות במדינה הצליחו לאתר את מקור אחת השיחות ולקשור אותה למוסד הישראלי. לדבריו, גם המקור מאחורי השיחה השנייה אותר, אך הוא סירב לחשוף את זהותו.

"כדאי שתשמור על הגב שלך, אם אתה מתכוון להמשיך לשמור בלשון משוחררת", סיפר חלפן כי נאמר לו בשיחה הראשונה. השיחה השנייה, לעומת זאת, לא הגיעה אל חלפן עצמו, אלא אל אחד מקרוביו. באותה שיחה, כך סיפר מפקד המשטרה, נמסר לקרוב משפחתו כי על חלפן לשמור על שתיקה, פן יאונה לו רע.

חלפן סיפר עוד כי מאז החל בחקירת מקרה החיסול, קיבל מספר איומים על חייו, והאשים בכך את המוסד הישראלי. הוא ציין כי האיום הראשון הגיע אליו כמה ימים אחרי שחשף צילומים מזירת הרצח, שחשפו את פרטי הפעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

מחסל מבחוח - חלל במלחמת יום הכיפורים?

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2