חיזבאללה: אירן החזירה את לבנון לתקופה שלפני המלחמה

רגע לפני נחיתת מטוסו של נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד בבירות, מנסים בחיזבאללה להכשיר את דעת הקהל: בכיר בארגון אומר כי האירנים השקיעו ב-2,200 פרויקטים בשלל מגזרים במדינה, אך מבדיקה מקיפה עולה כי מרביתם הוקמו במעוזי חיזבאללה

ערב ביקורו של נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד בלבנון, נחשפת מידת המעורבות האירנית בנעשה במדינה - במספרים. בכיר בחיזבאללה אומר כי אירן הצליחה לשקם את לבנון כך, שמצב התשתיות במדינה כיום טוב יותר מאשר בתקופה שלפני מלחמת לבנון השנייה.

"הסיוע שהעניקה אירן לשיקום לבנון לאחר מלחמת לבנון השנייה ניתן במהירות, והושקע בשלל המגזרים", אמר חסן חיג'אזי, נציג חיזבאללה ב"וועדה האירנית לשיקום לבנון", בראיון מיוחד לרשת הטלוויזיה האירנית בשפה הערבית. "נשיא אירן הורה לשקם את המדינה כבר מספר ימים לאחר המלחמה, כשהגיע לביקור רשמי בלבנון".

על פי הנתונים שמפרסם חיזבאללה, השקיעה אירן בכ-2,200 פרויקטים על אדמת לבנון בארבע השנים האחרונות. אך מבדיקה מקיפה עולה, כי שיקמה אירן למעשה את חיזבאללה עצמו - ולאו דווקא את לבנון כולה: הרפובליקה האירנית סללה 844 כבישים ב-251 עיירות וכפרים: בדרום לבנון, באזור הבוקאע ובפרבר הדרומי של ביירות - כולם מעוזים של הארגון.

מנסים להכשיר את דעת הקהל

בנוסף, העניקה אירן סיוע להקמת מאות פרויקטים בתחום החשמל והביוב ושיקמה 14 גשרים שהופצצו במלחמת לבנון. עם זאת, בחיזבאללה מבטיחים כי הסיוע האירני לא תם. "עד כה סיימה אירן להשקיע 80% ממה שהובטח. היא תמשיך בפרויקטים במדינה".

בארגון הממומן על ידי אחמדינג'אד ומשטרו, מבינים היטב מהי משמעות פרסום הנתונים הללו ערב הביקור. בחיזבאללה מודעים להלך הרוח השלילי באשר לביקור, ומנסים להכשיר ככל שניתן את דעת הקהל הלבנונית לקראתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהביקור הצפוי? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביקור אחמדינג'אד בלבנון - סיקור מיוחד:

כל הפרטים על ביקור אחמדינג'אד בלבנון 

אחמדינג'אד מוותר על השלכת האבנים על ישראל

נסראללה יצא מהבונקר - ונטע עץ