חמאס: חשפנו רשת ריגול שפעלה לטובת ישראל

פרשת ריגול חמורה לטובת ישראל נחשפה היום בעזה, כך לפחות הודיע דובר משרד הפנים של חמאס איהאב אל-חוסיין. בהודעה מטעם הארגון, נמסר כי שורה של פעילים, ביניהם גם נשים, נעצרו בחשד שהעבירו מידע מודיעיני לישראל. "יהיו עוד מעצרים בהמשך", אמר אל-חוסיין. אם יורשעו העצורים, הם צפויים לעמוד בפני עונש מוות

חמאס הודיע היום כי הארגון חשף רשת גדולה של מרגלים ששיתפו פעולה והעבירו ידיעות מודיעיניות למודיעין הישראלי, כך מפרסמות היום סוכנויות הידיעות הערביות. שר הפנים של חמאס אמר בנוסף כי הרשויות עצרו לחקירה מספר חשודים ברשת הריגול שנחשפה.

איהאב אל-חוסיין, דובר משרד הפנים של חמאס, סירב לחשוף את השמות של משתפי הפעולה שנעצרו. "מדובר בקבוצה גדולה שכוללת גם נשים", אמר אל-חוסיין. "המעצר שלהם סייע לנו רבות בחשיפת הרשת וככל הנראה צפויים עוד מעצרים בהמשך", הוסיף הדובר. אם יימצאו העצורים נאשמים בריגול, הם צפויים לעמוד בפני עונש מוות.

אל-חוסיין האשים את המודיעין הישראלי בניסיונות לגייס פלסטינים מעזה ומהגדה המערבית כמשתפי פעולה וכמרגלים. "מספר משתפי הפעולה שישראל מגייסת אינו גדול, אך הוא מסוכן", אמר אל-חוסיין. בנוסף, בית משפט צבאי של חמאס הורה היום להוציא להורג תושב מעזה שהורשע בריגול למען ישראל. עם זאת, ככל הנראה לא קשור אותו אזרח לרשת הריגול שנחשפה.

בחמאס מזהירים גם מהפייסבוק

גם מהפייסבוק צריך להיזהר, אומרים בחמאס (חדשות 2)
מאז מבצע "עופרת יצוקה", שם למשתפי הפעולה עם ישראל היה תפקיד חשוב לפי אל-חוסיין, מנסים בארגון להילחם בתופעה. "משתפי הפעולה סיפקו לישראל מידע על החמושים והבתים שלהם, וכך ניתן היה לכוון עליהם יותר בקלות", הוסיף דובר משרד הפנים.

יצוין כי רק לפני מספר ימים פרסם חמאס באתר הארגון אזהרה מפני ניסיונות המודיעין הישראלי לגייס משתפי פעולה פלסטינים. בארגון הזהירו את האזרחים מפני הודעות שהם עשויים לקבל באמצעות הטלפון או האינטרנט וקרא להם שלא להיענות להן ולנתק באופן מידי.

אל-חוסיין הזהיר את הפלסטינים בעיקר מרשת הפייסבוק, שם לטענתו פועלים הישראלים בדרכים מאוד מתוחכמות. "המוסד הישראלי מנצל את הרשתות החברתיות כדי לגייס פלסטינים שישתפו פעולה, תוך כדי שהוא סוחט ומדרדר אותם", אמר.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק