מצרים: הפגנת ענק נגד גמאל מובארק הסתיימה במכות ומעצרים

כ-300 פעילי אופוזיציה מצריים התכנסו היום סמוך לארמון הנשיאות הישן בקהיר, הפגינו נגד כוונתו של הנשיא מובארק למנות את גמאל בנו כיורשו העתידי והניפו שלטים בנוסח "אין חירות בלי דם". תגובת המשטרה לא איחרה לבוא: השוטרים פיזרו את ההפגנה בכוח, היכו כמה מהמפגינים ועצרו עשרות

מפזרים מפגינים בכוח, היום בקהיר (רויטרס)

המשטרה המצרית פיזרה הערב בכוח הפגנה של פעילי אופוזיציה שהניפו שלטים נגד האפשרות שבנו של הנשיא מובארק, גמאל, יירש אותו בתפקיד לאחר מותו.

כ-300 מפגינים שהתכנסו סמוך לארמון הנשיאות הישן בקהיר קראו סיסמאות אנטי-ממשלתיות, הניפו דגלים ואף שרפו תמונות של הנשיא. בתגובה, מאות שוטרים מצויידים באמצעים לפיזור הפגנות כיתרו את המפגינים, מנעו ממפגינים נוספים את הגישה לאזור ועצרו כמה עשרות מפגינים מבין ההמון.

אישה אחת אף הוכתה בידי שוטרת. בנוסף, המשטרה החרימה את סרטי הצילום מכתבי רשתות BBC ואל-ג'זירה, שניסו לתעד את ההתפרעות.

ההפגנה בקהיר כללה נציגים ממספר מפלגות מצריות, וכן פעילים מתנועת האופוזיציה "כפאיה", שהייתה הראשונה שמחתה על כוונתו של מובארק "להמליך" תחתיו את בנו. המפגינים הניפו שלטים בנוסח "אין ירושה אחרי היום" וכן "אין חירות בלי דם".

"מרבית המפלגות כאן בגלל שהגענו למבוי סתום, אין עוד דרך שתעבוד מלבד אי-ציות אזרחי או מרד עממי, כל דבר אחר הוא שטויות", אמר אחמד אל-כורדי, אחד המפגינים. במקביל להפגנת הענק בקהיר, התקיימה הפגנה נוספת גם בעיר אלכסנדריה, וגם שם היכו השוטרים את המפגינים ועצרו לפחות 15 מהם.