צפו: העולם המוסלמי מציין את עיד אל פיטר

מיליוני מוסלמים ברחבי העולם ציינו היום את סוף צום חודש הרמדאן. באירן נשא האייתולה עלי חמינאי דברים בגנות ישראל ובעזה אסרו על החוגגים להשתמש באקדחי צעצוע ובנפצים. צפו בתמונות שמגיעות מכל רחבי העולם - מאינדונזיה ועד רמאללה

מיליוני מוסלמים ברחבי העולם ציינו היום את "עיד אל פיטר", יום סיום הצום של חודש הרמדאן. גם בירושלים הגיעו אלפי מתפללים למסגד אל-אקצה וברמאללה הצטרפו מאות לתפילות עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן וראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד.

הערב מגיעות אלינו תמונות החג גם ממצריים, מסין, מאינדונזיה וממדינות רבות נוספות, שם נהרו ההמונים למקומות הקדושים, ערכו טקסים דתיים וסעדו את ליבם לכבוד שבירת חודש הצום.

בעזה, אסר חמאס על החוגגים לרכוש אקדחי צעצוע ונפצים, ככל הנראה מחשש להתלהטות מהומות. בטהרן, נשא האייתולה עלי חמינאי נאום לאומה ואף גינה את ישראל.

עיד אל פיטר מכונה באיסלם "החג הקטן", וזאת מאחר שהוא קצר ביום אחד מהחג המקביל, עיד אל-אדחא. במהלך החג מקובל להתלבש בבגדים חגיגיים וחדשים. לאורך כל היום מתפללים המוסלמים תפילות מיוחדות לרגל החג, ואלו נערכות בקהל גדול. בין מנהגי החג נכללים גם מתן מתנות לנשים ולילדים וסעודה מרובת משתתפים.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק