מפקד משמרות המהפכה האירניים ביקר בחשאי בסוריה

בדמשק ובטהרן חוששים מהתלקחות קרובה במזרח התיכון ומנסים להרגיע את מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, זאת בעקבות הפרסום הקרוב של דוח על רצח חרירי וגם נסיגת הכוחות האמריקניים מעירק. אירן שלחה לאחרונה 3 נציגים לסוריה כדי לדון בנושא, כשאחד מהם - מפקד משמרות המהפכה הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי - הגיע לשם בשקט בשקט

מוחמד עלי ג'עפרי, מפקד משמרות המהפכה (חדשות 2)

מרגיעים את השטח או מחרחרים מלחמה? שלושה שליחים אירניים הגיעו לאחרונה לדמשק, על שניים מהם דווח בתקשורת - שר החוץ מותאקי ובכיר יועציו של חמנאי, עלי אכבר ולאיתי. אבל הרחק מעיני התקשורת נשלח לסוריה גם מפקד משמרות המהפכה, הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי - כך מדווח היום אתר אינטרנט לבנוני מפי "מקור סורי".

ככל הנראה מדובר בתיאום עמדות בין אירן, סוריה ולבנון לקראת פרסום הדוח על רצח חרירי, וגם בעקבות נסיגת כוחות ארה"ב מעירק. גם אירן וגם סוריה, כך נראה, דורשות מחיזבאללה לשמור על השקט, לפחות בתקופה הקרובה.

אירן חוששת מהתכניות של נסראללה

גורם בדמשק אמר כי "סוריה דורשת מכל הגורמים באופוזיציה הלבנונית לשמור על השקט". שר החוץ הסורי, וליד אל-מועלם, אמר בשיחות סגורות עם אנשי חיזבאללה: "תנו לזמן לעשות את שלו".

האינטרס האירני הברור הוא לסיים בשקט את הנסיגה האמריקנית מהאזור ולהמשיך בפיתוח הגרעיני בלי שחיזבאללה יעורר מהומות בדלת האחורית. מעבר לכך, אירן מקווה שעירק או חלקים ממנה יהפכו לשטח השפעה אירני כדי לחזק את עוצמתה האזורית - וגם בשביל זה היא זקוקה לשקט, לפחות זמני.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק