צפו: נסראללה נאם מהבונקר בתגובה לירי

"ישראל ממשיכה בהתגרות בלבנון כל הזמן ולא מפסיקה בכך אף פעם", אמר מזכ"ל חיזבאללה בנאום אותו אנו העברנו בשידור חי. מזכ"ל חיזבאללה המשיך ואיים: "לא נעמוד בשקט מול כל ניסיון לפגוע אפילו במילימטר אחד בלבנון"

עוד לפני שנודע על תקרית הירי הקשה בצהריים בגבול ישראל-לבנון, שבה נהרג קצין צה"ל וקצין נוסף נפצע קשה, הודיע מזכ"ל חיזבאללה על החלטתו לשאת נאום לאומה הלבנונית. הסיבה: ארבע שנים למלחמת לבנון השנייה. את הנאום אנו מעבירים בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"ישראל ממשיכה בהתגרות בלבנון כל הזמן ולא מפסיקה בכך אף פעם", אמר מזכ"ל חיזבאללה בנאום ארוך במיוחד והוסיף: "ישראל מנסה לפגוע בתושבי לבנון".
 
נסראללה אמר כי כוחות חיזבאללה היו בכוננות שיא בגבול עם ישראל, "אך  נהגנו באיפוק", אמר וחזר על כך מספר פעמים בנאומו. "אמרנו לצבא לבנון שחיזבאללה עומד לרשות צבא לבנון לעזרה בכל מצב".

"לא נעמוד בשקט מול כל ניסיון לפגוע אפילו במילימטר אחד בלבנון", אמר נסראללה והמשיך: "הצבא שלנו עומד בגבורה מול החיילים של ישראל. החוצפה של ישראל היא שהטילה את האחריות לתקרית על צבא לבנון". בהמשך אמר: "אנשי חיזבאללה לא יגיבו באיפוק לכל תקרית שתהיה בעתיד".

"אנו לא חוששים ואיננו בהיסטריה כמו המתנחלים הפחדנים של ישראל", אמר נסראללה. העם, ההתנגדות והצבא שילמו בדם על מעשה הגבורה הזה, אבל יש לנו גם הישגים. האם ייתכן שההתנגדות תשב בחוסר מעש כשהצבא יופגז?", שאל וענה: "לא נשב בחיבוק ידיים והיד הישראלית שתנסה להכות את צבא לבנון תיקטע על-ידי ההתנגדות".

קצין במילואים נהרג בתקרית

ההרוג בתקרית הקשה הוא סגן אלוף דב הררי בן 45 מנתניה, מג"ד במילואים בחיל ההנדסה. שני הקצינים נפצעו בתחילה בראשם מירי נשק קל, ולאחר קבלת טיפול רפואי נקבע מותו של אחד מהם. הפצוע בתקרית גם הוא מפקד בחיל ההנדסה, פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

בשעות הצהריים התקיימו חילופי אש בגבול ישראל-לבנון, סמוך לקיבוץ משגב עם. בתקרית נהרגו ככל הנראה שלושה חיילים לבנוניים ועל פי מקורות בצבא לבנון, גם עיתונאי מקומי. סיור לבנוני פתח באש לעבר כוח צה"ל, שעבד סמוך לגדר - בשטח ישראל.

רשת "אלג׳זירה" מדווחת שההרוג הוא כתב העיתון אל-אח׳באר, שנפצע קשה בחילופי האש ומת מפצעיו. אל-אח'באר הוא עיתון המזוהה עם ארגון חיזבאללה. בנוסף, לפי הדיווח, כתב רשת "אלמנאר" נפצע קל ברגלו.

האירוע התרחש במובלעת ישראלית בתוך לבנון: שטח שמוגדר ישראלי וישראל פועלת בו מאז מלחמת לבנון השנייה, ועדיין מוגדר בגבול הקו הכחול. ככל הנראה, חיילי צה"ל רצו לכרות עץ בשטח המובלעת; כוח סיור לבנוני זיהה את החיילים ככאלה שעברו את הגבול, ירה יריית אזהרה ופתח באש. החיילים הגיבו בירי, וכך החלה התקרית הקשה.

מה גרם לתחילת חילופי האש?

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק