גבר סעודי נכלא במרתף כי "ג'יני השתלטה עליו"

בדירת מרתף זעירה במכה, עם אמו ו-3 אחיו, שוכב טורקי בן ה-29 כבר שש שנים תמימות, כשהוא כבול בשלשלאות. הסיבה: הוא "אחוז דיבוק" בידי ג'יני - שד ממין נקבה. מטפלי הדת המליצו לאביו של טורקי על הטיפול השנוי במחלוקת

טורקי ובני משפחתו (the daily mail)

גבר סעודי נכלא במרתף בית במשך יותר משש שנים, מפני שאביו מאמין שהוא אחוז דיבוק בידי שד ממין נקבה, "ג'יני". "כשהוא נכנס להתקף זעם יש לו עוויתות וכל גופו מתעקל. עיניו נהיות לבנות לחלוטין", סיפר האב לבן ה-29 שמזוהה רק בשם "טורקי".

"לאחר מכן ניתן לשמוע קול של אישה בוקע ממנו", המשיך לספר האב על בנו לעיתון הסעודי "עראב ניוז", הרואה אור באנגלית. כשטורקי החל להתנהג "מוזר" לראשונה, אביו לקח אותו למטפלים מוסלמיים מקומיים, שיצטטו מעליו את הקוראן וכך "יצילו" אותו.

האב אמר לעיתון, "אך רובם נבהלו כששמעו את הקול הנשי אומר להם שהיא ג'יני מלכותית ושאף אחד לא יכול לגרש אותה עד שטורקי ימות". אחד המטפלים ייעץ לו לכבול את זרועותיו ורגליו של הבן בשלשלאות ולהקריא לו מהקוראן.

מרתף אחד, חמישה אנשים

"וזה מה שעשינו", המשיך האב. "הבן שלי נהיה שקט אבל הוא לחלוטין לא מודע למה שקורה סביבו. הוא אינו מדבר וכעת אינו יכול לפגוע באיש". אבל ג'יניות, או "ג'ין" בתיאולוגיה האיסלמית עלולות להיות זדוניות הרבה יותר. חלקן טובות וחלקן רעות.

טורקי בן ה-29 חי במרתף פצפון בן שני חדרים עם אמו הענייה ו-3 ילדיה הנוספים בעיר הקדושה לאיסלאם, מכה. הוריו של טורקי התגרשו לפני שנהיה "אחוז דיבוק".

אביו טוען כי הוא עצמו הותקף על ידי "ג'ין" בגיל תשע וסבל מכך במשך יותר מארבעה עשורים, עד שהשד גורש בידי מטפל. "הייתי רואה אישה שלפעמים הייתה יפה מאוד ולפעמים מאוד מכוערת".

הפרופסור לאיסלאם: "הוא החל לרעוד כשקראתי פסוקי קוראן"

פעיל זכויות אדם סעודי ופרופסור בשארייה (המשפט האיסלאמי) שביקר את טורקי במרתף אבחן שהוא נמצא במצב של "חצי תרדמת". מוחמד אל-סוהאלי אמר כי טורקי "לא ידע מה קורה סביבו. הוא לא יכל לאכול, לשתות או ללכת לשירותים בלי עזרה".

הפרופסור ציין כי כשהתחיל לקרוא לו פסוקי קוראן, טורקי נהיה זועם ברגע ורעד עד שכמעט נפל ממיטתו. "כשהפסקתי לקרוא, הוא שוב נהיה שקט ומרוחק ולא מודע למה קורה".

אל-סוהאלי קרא לרשויות הרווחה במדינה לספק למשפחה מגורים ראויים יותר, ולכלול את טורקי בתכנית הביטוח הלאומי.

במקרה אחר, משפחה סעודית אחת לקחה את ה"ג'יני" שלה לבית המשפט, והאשימה אותו או אותה בגניבה והטרדה. לבית המשפט נאמר כי ה"ג'ין" הפחיד את הילדים וזרק עליהם אבנים, גנב טלפונים סלולריים ודיבר בקול גברי ונשי.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק