ביקור ראשון בקניון הראשון בעזה

ביום שבת האחרון נפתח קניון חדש ומפואר, שלוש קומות ומיטב התוצרת. מדוע אנחנו מספרים לכם את זה? כי הקניון המפואר נפתח דווקא במקום שאליו נשלחים משטי סיוע: רצועת עזה. ביקור בקניון החדש של עזה

"בשם אללה הרחמן והרחום" - זו הברכה שמקבלת את פניהם של המגיעים לאטרקציה הכי גדולה בעזה היום: הקניון החדש, שנחנך בסוף השבוע. סמל הסטטוס הזה, אם תרצו, מגיע גם לרצועה.

רק ביום שבת הוא נפתח בשכונת היוקרה רמאל, וההמונים - אלפים רבים מכל רחבי הרצועה, לא מפסיקים להגיע. הם מנסים לטעום מעט נורמליות במקום ששכח את משמעות המילה הזאת. "זה מראה שהעם מסוגל ליצור משהו, ושהילדים שלו מסוגלים להרגיש חופשיים קצת", אומרת היום אחת המבקרות בקניון.

פטה מורגנה של שגשוג

הקניון מתחלק לשלוש קומות - בכל אחת לא פחות מ-900 מטר רבוע. בקומת הקרקע ממתינים מוסכים וחנויות לרכב, באחרות מוצרי מזון וסחורות. מי שנפשו חשקה במותגים מקומיים ימצא אותם כאן - כי המותגים העולמיים פשוט עדיין לא הגיעו.

אפשר למצוא כאן חנויות צעצועים, בגדי ילדים ואפילו פירות בחנות בוטיק. חלק גדול מהסחורה מגיע מישראל דרך המעברים, החלק האחר ממשיך לזרום מהצינור העיקרי בשנים האחרונות: המנהרות. אז גם אם רבים ממי שמגיעים לכאן לא יכולים להרשות לעצמם לקנות דבר, בעזה החמאסית מלאת האיסורים והחוסרים, יש היום מקום אחד לפחות שמעניק פטה מורגנה של שגשוג.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק