"לנשיא מובארק נותרה שנה לחיות"

הוושינגטון טיימס מצטט מידע מודיעיני מרופאיו של מובארק החושף כי למנהיג המצרי נותרה שנה לחיות. על פי הפרסומים, הנשיא המצרי עלול למות עוד לפני הבחירות לנשיאות מצרים בספטמבר 2011

עוד שנה ? (חדשות 2)

מצבו של נשיא מצרים חוסני מובארק - אנוש, כך מצטט הבוקר הוושינגטון טיימס מסוכנויות הידיעות. על פי הפרסום, הנשיא המצרי סובל מסרטן בקיבה ובלבלב. החודש טופל מובארק בבית החולים בצרפת ובחודש מרץ האחרון הוא הובהל לטיפול דחוף בכיס המרה, ניתוח שנערך בגרמניה.

בכיר בסוכנות מודיעין אירופית אמר לוושינגטון טיימס כי לפי ההערכות, מובארק ימות בתוך שנה, עוד לפני הבחירות המיועדות במצרים בחודש ספטמבר 2011.

"כשהייתי בקהיר בחודש מאי האחרון, זה היה מעניין. אנשים מודעים לעובדה שהוא חולה - כולם מבינים שהסוף - קרוב. אז הערכנו שמדובר ב-12-18 חודשים", אמר סטיבן קוק, מומחה למצרים והמזרח התיכון עבור הוושינגטון טיימס.

בכיר במודיעין האמריקני אמר: "לרע ולטוב, אנחנו יודעים שהוא גוסס, אבל אנחנו לא יודעים בדיוק מתי הוא ימות. אפשר לגסוס למשך זמן רב - תראו למשל את פידל קסטרו". למרות הדברים האלה, סוכנויות המודיעין ומומחים ברחבי העולם כבר מנתחים תרחישים אפשריים אחרי מותו של מובארק, ההשפעות על מצרים ועל המזרח התיכון כולו.

דובר מחלקת המדינה האמריקנית אומר, כי "אף אחד לא מביט מעבר לתקופתו של מובארק עדיין, הוא הנשיא של מצרים, אנחנו סומכים עליו ועל הממשל שלו שמשחקים תפקיד חושב מאוד ביציבות המזרח התיכון".